UWAGA!

W przedszkolach są jeszcze wolne miejsca

 Elbląg, W przedszkolach są jeszcze wolne miejsca
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Dziś ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji do przedszkoli. Z informacji, jakie uzyskaliśmy z Urzędu Miejskiego wynika, że zostało jeszcze 29 wolnych miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. – Wszystkie dzieci w wieku 4-6 lat dostały się do przedszkoli – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – Przyjęto też 72 procent trzylatków.

W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są 2593 miejsca. – Liczba dzieci przyjętych w tej chwili wynosi 2564 – informuje Joanna Urbaniak. Zostało więc jeszcze 29 wolnych miejsc. 10 w przedszkolach i 19 w oddziałach przedszkolnych. – Jeśli chodzi o dzieci 3-letnie, prognozy są bardzo optymistyczne, choć na chwilę obecną do przedszkoli nie dostało się 144 trzylatków – dodaje rzecznik prezydenta. - Należy jednak pamiętać, że rekrutacja nadal trwa.
       Z kolei do pierwszych klas szkół podstawowych na dzisiaj przyjęto 413 dzieci, z czego 241 sześciolatków. – Wynika z tego, że co czwarty 6-latek pójdzie do szkoły – wyjaśnia Joanna Urbaniak. – Rekrutacja do podstawówek jeszcze trwa. Rodzice aż do końca sierpnia mają możliwość zapisania dziecka do szkoły.
      
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama