UWAGA!

W rocznicę Konwencji Praw Dziecka przemaszerują przez miasto

 
Elbląg, W rocznicę Konwencji Praw Dziecka przemaszerują przez miasto
fot. AD (arch. portEl.pl)

W piątek, 27 listopada w związku z obchodami 26. rocznicy podpisania Konwencji o prawach dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Regionalne Centrum Wolontariatu we współpracy z Szkolnym Klubem Wolontariuszy przy IV LO organizuje Akcję „Konwencja Praw Dziecka” . 

Już jutro  o godz. 11 rozpocznie się przemarsz przedszkolaków, dzieci szkolnych, młodzieży, seniorów, mieszkańców Elbląga chodnikami spod pomnika Odrodzenia do Ratusza Staromiejskiego (Stare Miasto). Dzięki uprzejmości Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu przemarsz uświetni nam występ młodego trębacza.
       Pod Ratuszem odsłuchamy hymnu w wykonaniu ucznia Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz puścimy w niebo balony.
       Po przemarszu spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie nastąpi wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu plastycznego pod hasłem „Konwencja Praw Dziecka”. W Ratuszu będzie można zobaczyć prace uczestników konkursu na specjalnie przygotowanej wystawie. Konkurs Plastyczny został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego.
       W Ratuszu nastąpi również wręczenie nagrody „Dziecięcego Piekarczyka” przyznawanej przez Kapitułę za szczególną wrażliwość, i rozwijanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.
       Uczestnicy przemarszu będą mieli ze sobą również maskotki - symbole Akcji Miś – Nie bij mnie kochaj mnie, której celem jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Będzie można spotkać po akcji maskotki w różnych „dziwnych” miejscach, gdzie będą czekały na nowych właścicieli. Mamy nadzieję, że akcja ta skłoni do refleksji i spowoduje większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie w tej chwili ktoś, gdzieś obok nas potrzebuje pomocy.
       Jeśli chcecie Państwo włączyć się do przemarszu serdecznie zapraszamy pod Pomnik Odrodzenia o godz. 10.45.
      
Iwona Grajkowska, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama