UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W SP 4 powstanie Klub aktywności ludzi starszych

 
Elbląg, W SP 4 powstanie Klub aktywności ludzi starszych
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Już 4 kwietnia rozpoczyna swą działalność klub aktywności osób starszych „Od Juniora do Seniora”. Realizacji projektu, którego adresatami są elbląscy emeryci, podjęła się Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu, a honorowym patronatem objął go prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Głównym jego celem jest stworzenie warunków do korzystania z zasobów placówki członkom społeczności szkolnej i lokalnej oraz angażowanie seniorów w działalność pozalekcyjną.

To właśnie tu spotykać się będą różne pokolenia, by od siebie nawzajem czerpać radość tworzenia, umiejętności, wiedzę i doświadczenie. 4 kwietnia o godz. 15 w sali gimnastycznej SP 4 przy ul. Mickiewicza 41 w Elblągu nastąpi inauguracja działań klubu. Rozpocznie ją występ najmłodszych członków szkolnej społeczności – uczniów klas drugich. Oddział Sokołów zaprezentuje pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W kawiarnianej atmosferze goście będą mogli wysłuchać ciekawych prelekcji pełnomocnika prezydenta miasta ds. osób starszych, miejskiego rzecznika konsumentów, przedstawiciela policji, podejmujących aktualne problemy osób starszych. Młodzi zaproszą seniorów do sekcji klubu, w których następować będzie wymiana wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Pod okiem doświadczonych pedagogów cyklicznie działać będą sekcje: sportowa i komputerowa. Seniorzy będą mogli również dzielić się swymi umiejętnościami w dziedzinie krawiectwa, ogrodnictwa, sztuki kulinarnej, majsterkowania. Nauczyciele i uczniowie elbląskiej „czwórki” zaproszą ich też do wspólnych spacerów i poznawania tajemnic Elbląga, rekreacji, rozmów, w trakcie których chętnie wysłuchają wskazówek, rad i nowych propozycji działań.
       Autorzy projektu liczą na aktywny w nim udział elbląskich seniorów będących fundamentem, na którym stoją młodzi. Ludzie z doświadczeniem życiowym mają wiele
       do zaoferowania ludziom młodym, a i ci ostatni mogą nauczyć czegoś mistrzów. Pamiętajmy o głębokiej prawdzie zawartej w sentencji: „Kto zapomina o starych, osłabia fundament, na którym stoi, i sam w starości zostanie zapomniany".
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama