UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W świecie poezji Brzechwy i Tuwima

 
Elbląg, W świecie poezji Brzechwy i Tuwima
fot. nadesłana

W Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 przy ulicy Polnej 8a w Elblągu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy ,,W świecie poezji Brzechwy i Tuwima”. W zmaganiach uczestniczyło pięć elbląskich placówek: Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz OSW nr 2.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Biblioteką Elbląską im. Cypriana Norwida Filia Nr 6 w Elblągu w ramach projektu edukacyjnego ,,Czytanie jest trendy”. Jego celem było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, poznanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz integrowanie się uczniów i wychowanków z różnych szkół i placówek.
       Konkurs uświetniła prezentacja wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie” w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu pod kierunkiem pani Józefy Chmury.
       Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą na temat poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy z powodzeniem i zaangażowaniem rozwiązując zadania testowe i praktyczne dotyczące twórczości poetów dziecięcych uśmiechów.
       Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało specjalnie powołane jury na czele z panią Bożeną Chudon oraz paniami Gabrielą Zimirowską i Józefą Chmurą.
       Konkurs przebiegał w niezwykle miłej atmosferze z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji. Wszyscy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na podium stanęły zespoły z OSW nr 2, Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Szkoły Podstawowej nr 16. Wystawę uświetniły prace plastyczne wykonane na konkurs o tym samym tytule.
      
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama