UWAGA!

W szkole wyciekła formalina

 
Elbląg, Na miejsce zostali wezwani strażacy z grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego
Na miejsce zostali wezwani strażacy z grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego (fot. Rafał Gruchalski)

W Szkole Podstawowej nr 18 podczas sprzątania pracowni chemicznej rozbił się słoik z formaliną. Na miejsce wezwano strażaków chemików z Elbląga, którzy zebrali niebezpieczną substancję do utylizacji. Zobacz zdjęcia.

Do zdarzenia doszło około południa w jednej z sal SP nr 18 przy ul. Węgrowskiej. - Jedna z pracownic podczas robienia porządków zbiła słoik z nieznaną substancją. Była to prawdopodobnie formalina. Po przyjechaniu na miejsce specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego rota ratowników ubrana w specjalistyczne ubrania chroniące przed chemicznymi substancjami udało się na miejsce. Substancji, która wyciekła z rozbitego słoika, było około dwóch litrów. Ratownicy zabezpieczyli to w workach plastikowych strunowych, zasypali piaskiem, powtórzyli całą procedurę trzy razy i wynieśli na zewnątrz. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń - kpt. Damian Kamieniak z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, dowodzący akcją.
       Formalina to wodny roztwór formaldehydu, bezbarwna ciecz o drażniącym ostrym zapachu i smaku, silnie toksyczna i bakteriobójcza. - Bezpośredni kontakt z formaliną lub je oparami może podrażnić drogi oddechowe lub spowodować poparzenia skóry - dodaje kapitan Kamieniak. 
       Przypomnijmy, że dwa lata temu w SP 19 poparzeniom uległ 13-letni uczeń, który przenosił próbki do pracowni chemicznej. Podczas transportu próbki się stłukły, w środku - jak się potem okazało- był kwas solny i azotowy. Szkoła musiała być wówczas ewakuowana. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama