UWAGA!

W tunelu na dworcu PKP nie będzie podjazdu dla wózków

 
Elbląg, Na schodach nie będzie podjazdu
Na schodach nie będzie podjazdu (fot. Anna Dembińska)

- Dlaczego PKP nie może zbudować podjazdu dla wózków w tunelu, który prowadzi do ulicy Lotniczej? To by bardzo ułatwiło życie rodzicom z małymi dziećmi - proponuje jedna z Czytelniczek. Polskie Linie Kolejowe proponują inne rozwiązanie, choć nie jest ono doskonałe.

Wielu mieszkańców ul. Lotniczej przechodzi tunelem, który znajduje się na dworcu PKP, aby skrócić sobie drogę do centrum miasta. Największy problem mają mamy z małymi dziećmi, ponieważ schody nie mają podjazdu dla wózków. – Jest to dla nas utrudnienie, bo żeby dostać się do przystanku autobusowego, muszę albo dźwigać wózek albo iść naokoło – skarży się jedna z mam.
       PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, które zarządzają peronami, nie planują budować takiego podjazdu w tunelu. Przypominają, że od dłuższego czasu funkcjonuje inne rozwiązanie. - Przejście dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami na stacji Elbląg jest wyznaczone między peronami, prowadzi przez tory.

  Elbląg, Tym przejściem można dotrzeć jedynie na ostatni peron
Tym przejściem można dotrzeć jedynie na ostatni peron (fot. AD)

 W budynku dworca i na peronach są umieszczone wszelkie oznakowania pisemne i graficzne – wyjaśnia Ewa Symonowicz-Ginter z zespołu prasowego Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
       Problem w tym, że mieszkańcy korzystający z tego przejścia przez tory mogą dojść z dworca jedynie do ostatniego peronu. Dalszą drogę w kierunku ul. Lotniczej utrudniają kolejne tory, na których nie ma pomostu umożliwiającego przejście.
      
      

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to osoby niepełnosprawne nie mogą korzystać z tunelu- to jest ta "walka ze schodami" w wykonaniu Elbląskiego PKP. Jak zarządcy skończą sami na wózkach inwalidzkich to może otworzą im się oczy!
 • Oj ludzka głupoto zobacz jaskie strome są schody jakby po nich wystartyował niepełnosprawny to zatyrzymałby się po Pasłękiem
 • Po tak stromych schodach niepełnosprawny jechałby mniej więcej mnie na wózku więcej na du. .. .. e
 • a te syfiaste perony, z partacko wylanym asfaltem przed 30 laty ? Niebezpieczne, nieestetyczne. Przykręcili kilka ławek i zadowoleni
 • no i co to za głupie wyjasnienia panowie z PKP
 • łolsztynowo w warmińsko-, ,murzyńskim, ,. .. ..
 • To znaczy, że niepelnosprawni sa narazeni na niebezpieczeństwo potrącenia przez pociąg, suuuper rozwiązanie, brawo PKP. Fredek
 • Ot, myśleli, myśleli. .. .i wymyślili
 • Witam. Mieszkam na Lotniczej i od kiedy nastąpil remont calego dwroca bylam pewna, że sprawą normalną jest ułatwienie matkom z wózkami oraz niepełnosprawnym przejazdu przez tunel. Posiadam dziecko ktore jezdzi w wózku jak i zresztą większa część osob mieszkających na ul. Lotniczej gdyż wybudowały sie nowe bloki. Jest koszmarem to zeby przez tak nowoczesny dworzec nie można przejachac wózkiem. tablice dla niewidomych i znaki zrobili wiec jaki proble widzą w zrobieniu zjazdu i podjazu. ? Myślałam zeby nawet pochodzić po osiedlu i zebrać odpowiednią ilość podpisów i zgłosić to gdzieś dalej.
 • ani z ciężką torbą, nawet tą na kółkach nie dojedziesz na peron tylko po każdym schodku ją wciągaj albo wnoś. Pomijam już brak podjazdów dla wózków co jest SKANDALEM w XXIw. A ile razy matki muszą podróżować i z wózkiem i z walizką/torbą?! Ale to nic, przecież PKP MA POMYSŁ!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  zuza2609(2015-04-16)
 • Mnie to bardziej boli znieczulica społeczeństwa, ile razy widzę młodych gnojków, którzy nie pomogą starszej Pani/Panu, kobiecie z wózkiem czy ciężkim bagażem. Szlak mnie trafia jak ludzie w ogóle nie mają w sobie odruchu pomocy. Zawsze jak widzę kogoś w potrzebie to pomagam, chyba, że nie chce pomocy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  CrazyParowka(2015-04-16)
 • Jeśli nasz region będzie się normalnie rozwijał, nie będzie imigracji, będzie więcej połączeń kolejowych, ludzie będę korzystali z usług kolei żelaznej, turyści przyjadą pociągami przyjażni polsko-rosyjskiej oraz polsko-niemieckiej to na pewno będą podjazdy na wózki itd. itp itd itp A gdyby do miasta Elbing przyjechała pani Angela Merkel, następnie odwiedzłby zdobyte, rozgrabione i zniszczony gorad Elblong Władimir Putin, a ostatnio nam panujący zaszczyciłby nas i zamieszkał w Domu Królów to myślę, że byłoby więcej podjazdów na wózki. Co wy na to ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ktośktopyta(2015-04-17)
Reklama