UWAGA!

W tym roku bez Bitwy pod Grunwaldem

 Elbląg, Zdjęcie pochodzi z serwisu www.grunwald1410.pl
Zdjęcie pochodzi z serwisu www.grunwald1410.pl

Biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz kolejnej inscenizacji bitwy, którą zaplanowano na 18 lipca - informuje Urząd Marszałkowski. 

W trosce o bezpieczeństwo publiczne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz gości odwiedzających nasz region, biorąc pod uwagę zagrożenie spowodowane koronawirusem, z przykrością musieliśmy podjąć trudną, ale jedyną odpowiedzialną w tej sytuacji decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Grunwaldu oraz inscenizacji bitwy.  Jest nam tym bardziej przykro, że tegoroczna edycja miała mieć charakter wyjątkowy, ze względu na okrągłą, 610. rocznicę pamiętnej bitwy. Bezpieczeństwo i zdrowie Polek i Polaków, turystów oraz uczestników inscenizacji z kraju i ze świata jest jednak najważniejsze. Jesteśmy głęboko przekonani, że spotkamy się w przyszłym roku, tym bardziej spragnieni bitewnego chrzęstu zbroi oraz przepięknej lekcji patriotyzmu, której w tym historycznym miejscu doświadczaliśmy niezmiennie od 23 lat – napisali organizatorzy w komunikacie do mediów.

Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bitwa wygrana, ale wojna przegrana.
  • I po co jechać na te bagna a tak reklamują. Zero imprez, zero i tak ma być.
  • No ale rocznica śmierci Kopernika się odbyła. Srutu tutu tu nie chodzi o bezpieczeństwo obywateli tylko o wstrzymanie obiegu pieniadza i zbadanie jego wpływu na gospodarkę. Jak inaczej można byłoby dokonać tego sprawdzenia bez wymyslenia niewidocznego zagrożenia ? Przesterowanie umysłów trochę trwało, no ale po paru tygodniach obywatel spokorniał, ubrał kaganiec, zaaresztował się we własnym domu, omijał sąsiadów i rodzinę szerokim łukiem, wziął kredyt bo pracodawca obciął pensję, prawie zgodził się na złamanie wszystkich zasad wyborczych, zamontował w końcu skrzynkę pocztową itp. itd.
Reklama