UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (17 czerwca) w sali koncertowej Szkoły Muzycznej o godz. 19 odbędzie się Koncert Inauguracyjny konkursu Bajeczna Miniatura w wykonaniu światowej sławy skrzypka prof. Bartłomieja Nizioła i znakomitego pianisty prof. Bogdana Kułakowskiego. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 17-19 czerwca.
      
       Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza we wtorek 18 czerwca o godz. 13 młodzież ze szkół gimnazjalnych na spotkanie z dziennikarką Dorotą Koman poświęcone literaturze dla młodzieży i książce Marcel A. Marcel „Oro”.
       We wtorkowy wieczór (godz. 18) MDK zaprasza na finał 6. konkursu poetyckiego pod hasłem "Buntuję się, więc jestem". Wręczenie nagród laureatom odbędzie się przy ul. Bema 37.
       O tej samej porze w Sali Klubowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i rozmowa o książce Amosa Oza „Wśród swoich”. Wstęp wolny.
       Natomiast Galeria ZUM od wtorku zaprasza na wystawę malarstwa Marka Wróbla. Wernisaż o godz. 18. Wstęp wolny.
      
       Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w środę 19 czerwca o godz. 17 na spotkanie poświęcone problemowi alkoholowemu w rodzinie, które poprowadzi Jolanta Jędrzejewska ze Stowarzyszenia Grup Rodzinnych Al-Anon. Wstęp wolny.
       Z kolei Filia nr 5 zaprasza w tym samym terminie na drugie spotkanie poświęcone zagadnieniu coachingu. Tym razem o wewnętrznej motywacji jako elemencie inteligencji emocjonalnej. Wstęp wolny.
      
       Elbląskie Stowarzyszenie Współpracy Polsko - Rosyjskiej „ELB-RUS” oraz Biblioteka Elbląska zapraszają wszystkich miłośników języka rosyjskiego do wzięcia udziału w 4. edycji Dyktanda z Języka Rosyjskiego. Dyktando odbędzie się w czwartek 20 czerwca o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej im. C. K. Norwida (sala kinowa) przy ul. Św. Ducha 3-7 .
       O tej samej porze Galeria na Wyspie działająca w Młodzieżowym Dom Kultury przy ul. Warszawskiej 51 zaprasza na autorski wernisaż malarstwa i grafiki Beaty Samko. Natomiast o godz. 18 w Centrum Sztuki Galerii EL będzie miał miejsce wernisaż wystawy 27. Salonu Elbląskiego.
      
       W piątek 21 czerwca o godz. 19 w MDK-u przy ul.Warszawskiej 51 odbędzie się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Musica Poetica. Wstęp wolny.
       Tego samego dnia o godz. 21 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na premierowy pokaz filmu dokumentalnego „I am breathing”. Pokaz, który odbędzie się  w Krużganku Galerii EL jest częścią światowej kampanii dotyczącej stwardnienia zanikowego bocznego (MND/ALS), a Elbląg jest jedynym polskim miastem uczestniczącym w akcji. Wstęp wolny.
      
       W sobotę  22 czerwca od godz. 13 na terenie ośrodka prowadzonego przez Fundację Końskie Zdrowie przy ulicy Okólnik 4 rozpocznie się Festyn Rodzinny pod hasłem "Końskie Zdrowie dla Każdego". W programie ognisko, o godz. 14 konkurs w Rzucie Podkową w parach dziecko-rodzic z nagrodami, przejażdżki konne oraz rozbijanie wypełnionej słodkościami piniaty. Bezpłatne atrakcje i prowiant ogniskowy.
      
       W sobotę (22 czerwca) w Malborku odbędzie się Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode. Impreza w klubie Nocny Dołek przy Pl.Słowiańskim 5. Na zlocie m. in. konkursy z nagrodami i koncert kapeli "Black Velvet", który rozpocznie się o godz. 20.
      
       W weekend (22 i 23 czerwca) Żuławski Park Historyczny zaprasza do udziału w Dniach Otwartych Żuławskich Zabytków. Wspólnie z właścicielami i zarządcami prezentowane będą ciekawe miejsca szczególne dla historii regionu. W programie imprezy również ekspozycje stałe i czasowe w okolicznych muzeach.
      
       W weekend (22 i 23 czerwca) na Pływalni MOSiR w Elblągu odbędzie się 2. edycja Sztafety Pływackiej. Miłośników i entuzjastów pływania, zawodowców i amatorów Grupa Wodna zaprasza do udziału w Pływackim Maratonie 24h.
      
       W niedzielę, 23 czerwca, w CSE „Światowid” odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Pomosty. Zawody to okazja do obejrzenia młodych tancerzy, dopiero rozpoczynających karierę w tańcu towarzyskim i tych, którzy pierwsze taneczne kroki mają już za sobą.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama