UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (poniedziałek, 18 listopada) o godz. 17 w sali koncertowej szkoły odbędzie się koncert, którego wykonawcami będą młodzi kameraliści - uczniowie ZPSM. Wstęp wolny.
       Fundacja Dlaczego Pomagam o tej samej porze zaprasza wszystkich na wieczór autorski Małgorzaty Klemczak przeplatany żywą dyskusją o autyzmie. Wstęp wolny.
      
       We wtorek (19 listopada) o godz. 17 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Małgorzatą A. Jędrzejewską – pochodzącą z Nowego Stawu autorką książek „A jednak...” i „Marzenia nie bolą”. Wstęp wolny.
       Natomiast Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada w tym samym terminie proponuje rodzicom z dziećmi w wieku 4-6 lat spotkanie z cyklu „Bajkowa wyspa”, podczas którego uczestnicy razem z króliczkiem-bohaterem książeczek Trace Moroney dowiedzą się, ile radości daje wspólna zabawa. Wstęp wolny.
      
       Od środy do soboty  (20-23 listopada) odbędą się kolejne Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Program MSA jest brzegi wypełniony różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi. W programie spektakle, koncerty, warsztaty. Na wszystkie imprezy (poza koncertem grupy Vołosi, na który można wygrać bilety w naszym konkursie) wstęp wolny. Polecamy!
      
       W środę (20 listopada) o godz. 18 w sali widowiskowej MDK-u przy ul. Bema 37 możecie obejrzeć premierowy spektakl "Królewna Śnieżka" (drugi spektakl 21 listopada o godz. 17)
       Natomiast o godz. 20.15 na scenie Mjazzgi zagości wspaniały wokalista soulowo-bluesowy Earl Thomas, który wraz ze swoim zespołem odbywa europejską trasę koncertową. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu.
      
       W czwartek (21 listopada) Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej o godz. 16.30 proponuje dzieciom w wieku 4-5 lat wraz z opiekunami udział w spotkaniu Klubu Przyjaciół Misia Uszatka poświęcone teatrowi. Wstęp wolny.
       Nieco później (o godz. 17) w Filii nr 6 odbędzie się spotkanie z cyklu „Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań” z Anną Nowak-Ludziejewską, która opowie o tym, jak piękna jest jesienna Barcelona oraz, jak podróżować z małym dzieckiem. Wstęp wolny.
       Biblioteka Elbląska zaprasza też na warsztaty decoupage'u: 21 listopada, czwartek o godz. 16.30 (zawieszka w kształcie serca); 22 listopada, piątek o godz. 16.30 (notatnik na ścianę). Koszt zajęć: 60 zł. Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały.
      
       W piątek (22 listopada) o godz. 17 odbędzie się casting do kolejnej, 16. edycji wyborów Miss Ziemi Elbląskiej 2014. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie bezdzietne panny od 14 do 24 roku życia. Udział w castingu jest bezpłatny.
       Godzinę później odbędzie się kolejne spotkanie przy analogowej muzyce w "Klubie czarnej płyty". Zapraszamy do MDK-u na Wyspę Spichrzów przy ul. Warszawskiej 51.
      
       W weekend (23-24 listopada) odbędzie się pierwszy Konkurs Sztuki Baletowej. Jest to konkurs ogólnopolski, w którym wezmą udział uczniowie szkół tańca, prywatnych szkół baletowych, ośrodków kulturalnych i stowarzyszeń z całej Polski. Bilety-cegiełki w cenie od 25 zł.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama