UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Dziś (poniedziałek, 2 grudnia) o godz. 16.30 Przedszkole nr 15 oraz Fundacja Dlaczego Pomagam organizują w Ratuszu Staromiejskim koncert charytatywny na rzecz chorującej na białaczkę limfo-blastyczną 5-letniej Julki Frącek.
       W Kinie Światowid w ramach Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego o godz. 18 rozpocznie się seans „Berlinką do Królewca”. Wstęp wolny. Organizatorzy przypominają stałym bywalcom o zabraniu ze sobą indeksów.
      
       We wtorek (3 grudnia) w godz. 11-16.30 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Grunwaldzkiej 137  odbędzie się konferencja naukową pt. „Niepełnosprawność – nowe wyzwania. Jubileusz 50-lecia rodzicielskiego ruchu na rzecz tworzenia warunków godnego życia dla osób z niepełnosprawnością”, którą organizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu.
       O godz. 17 Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 4-6 lat na spotkanie z cyklu „Wyspa malucha”, podczas którego odbędą się ćwiczenia i zabawy usprawniające pracę rąk z pedagog Agnieszką Gzellą. Wstęp wolny.
      
       W środę (4 grudnia) o godz. 20.15 w Mjazzdze zagra jedna z najpopularniejszych obecnie grup bluesowych - Cree Sebastiana Riedla. Bilety w cenie 40 zł.
      
       W czwartek (5 grudnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się konferencja. Wstęp wolny.
       O tej samej porze Forum Rozwoju Elbląga zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie tematyczne poświęcone elbląskiemu Portowi.
       Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida i Tygodnik „Polityka” zapraszają o godz. 18 do Sali „U św. Ducha” na przedświąteczne spotkanie w Salonie „Polityki”. Dyskusję na temat „Czy Polacy to katolicy?” poprowadzi red. Mirosław Pęczak, jego gośćmi będą prof. Zbigniew Mikołejko i publicysta Tygodnika „Polityka” Adam Szostkiewicz. Wstęp wolny.
       Natomiast Centrum Sztuki Galeria EL  o tej samej porze proponuje wernisaż wystawy rzeźby "bez korekty", na której będzie można obejrzeć prace prof. Stanisława Radwańskiego oraz jego absolwentów. Na wernisaż wstęp wolny.
       Kwadrans później w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się ostatnia w tym roku projekcja w ramach cyklu Kino czeskie. Obejrzycie komedię w reż. Jiřego Menzla pt. „Na skraju lasu”. Wstęp wolny.
      
       W piątek (6 grudnia) o godz. 17 w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada odbędzie się spotkanie z Tomaszem Glinieckim, promujące jego najnowszą książkę „Elbląskie okruchy XX wieku”. Wstęp wolny.
       Wieczorem o godz. 20.15 w ramach spontanicznych Mikołajek do radosnego szaleństwa muzycznego zaprosi bywalców klubu zespół Łąki Łan. Bilety w cenie 35 zł.
      
       W sobotę (7 grudnia) MMKS Concordia Elbląg zaprasza wszystkich zawodników zainteresowanych treningami z pierwszym zespołem seniorów na zajęcia treningowe, które odbędą się o godz. 11 na obiektach piłkarskich MOSiR przy ul. Skrzydlata 1.
       Sobotnie przedpołudnie należeć będzie do pasjonatów chmielowego trunku -  przy ul. Dębowej 1c w godz. 7-14 odbędzie się VIII Elbląska Giełda Birofilii.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama