UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

We wtorek, 10 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury w nowej siedzibie MDK przy ul. Warszawskiej 51 organizuje w godz. 16.30 - 18.30 III Mikołajkowy Turniej Szachowy.
       Szkice z życia codziennego Elbląga w XVII-XVIII wieku to tytuł spotkania w kawiarence historycznej Clio, na które o godz. 17.30, zaprasza Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 18 w Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się koncert warszawskiej grupy Hanimal, podczas którego zostanie zaprezentowany materiał z ich debiutanckiego albumu „Poetry about the point”. Wstęp wolny.
       Rektor PWSZ oraz Zespół ds. Uczelni otwartej i Akademii Seniora zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań i wykładów otwartych, które będą miały miejsce w Auli Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 grudnia o godz. 15.30.
      
       W środę, 11 grudnia o godz. 11 w siedzibie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Lotniczej 2 (aula 07) odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Wzrost innowacyjności i konkurencyjności elbląskich MŚP poprzez tymczasowe zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej kadry".
       Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież o godz. 18 na imprezę pod nazwą „ Mikołajki na lodzie”. Bilety w cenie 11 zł. Ilość miejsc ograniczona.
      
       W czwartek, 12 grudnia o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się wieczór autorski i spotkanie z Ryszardem Tomczykiem poświęcone jego najnowszej książce "Odleżałe Don Chichoterie".
       Natomiast w Mjazzdze o godz. 20.15 zagra  Michał Milczarek Trio. Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu koncertu.
      
       Stragany z rękodziełem i tradycyjną żywnością, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz "żywa" szopka, wspólna wigilia z barszczykiem i pierogami, koncert grupy Trebunie Tutki - to wszystko czeka na nas w weekend (14-15 grudnia) na Starym Rynku podczas Świątecznych Spotkań Elblążan.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama