UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

2014-07-07
Aktualizowany 2014-07-07 12:00
 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

Pogoda nareszcie letnia! Wakacje w pełni, a sezon ogórkowy widać po wyraźnym spadku propozycji kulturalnych na najbliższe dni.
       Dziś (poniedziałek, 7 lipca) i w kolejne dni, spragnionym kultury polecić możemy wystawy: Prace Remka, Urszuli Śluz, holenderską abstrakcję geometryczną i prace młodzieży z pracowni MDK-u.
      
       We wtorek, 8 lipca w Kadynach rozpocznie się 8. plener artystyczny „Kadyny - Wioska Sztuki”. Konkurs rzeźby w piasku, podróże ze szkicownikiem, wspólne malowanie na płótnach – to tylko niektóre z atrakcji, których doświadczyć będzie można do 12 lipca na plaży oraz w świetlicy wiejskiej w Kadynach. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
       Wieczorem możecie wpaść do Krypty na kolejną jam session.  Początek o godz. 20. Wstęp: 5 zł.
      
       W piątek 11 lipca u Sąsiadów odbędzie się koncert pop-rockowego zespołu RH+. Start o godz. 20.30. Bilety w cenie: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu.
      
       W niedzielę, 13 lipca o godz. 14.15 zapraszamy na kolejny koncert 47. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Frombork 2014. Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).
       Już po raz siedemnasty Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Bażantarni na niedzielne koncerty w ramach Letniego Salonu Muzycznego. 13 lipca w koncercie inauguracyjnym zatytułowanym „Leśne improwizacje jazzowe” - wystąpią dwa zespoły: Fila Band i Elbląski Big Band pod dyrekcją Aleksandry Tomaszewskiej. Wstęp wolny.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama