UWAGA!

W weekend Żonkilowe Pola Nadziei

 Elbląg, W weekend Żonkilowe Pola Nadziei
fot. WS (archiwum portEl.pl)

 W sobotę i niedzielę (16 i 17 kwietnia) w Elblągu odbędzie się trzynasta edycja "Żonkilowych Pól Nadziei". Hospicjum Elbląskie zaprasza elblążan do włączenia się w akcję.

"Pola Nadziei" to światowa akcja edukacyjno-charytatywna. Wiosną, kiedy zakwitają „żonkilowe pola”, mówimy o idei hospicyjnej i zbieramy podczas kwest fundusze dla hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje kwiat żonkila - żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. W każdą akcję angażuje się wielu wolontariuszy. To dzięki ich zaangażowaniu rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.
      
       W ramach tegorocznych „Pól Nadziei” w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej wolontariusze kwestować będą na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Plan kwest:
       - 16 kwietnia, sobota – kwesty w hipermarkecie E. Leclerc, sklepie „Piotr i Paweł” oraz Kaufland,
       - 17 kwietnia, niedziela – kwesty pod parafiami w Elblągu, Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej i Gronowie Elbląskim,
       - kwiecień/maj – niektóre szkoły i przedszkola zorganizują kwesty na terenie swoich placówek, niektóre my odwiedzimy lub dzieci i młodzież odwiedzą nas w Hospicjum.
      
       W roku poprzednim wolontariusze podczas kwest zebrali 43 500,55 zł. Mamy nadzieję, że i w tym roku kwota będzie podobna. Zbieramy środki finansowe na rozbudowę naszego Hospicjum, bo myślimy o rozwinięciu formy opieki, jaką są pobyty dzienne. Choć nie jest to forma refundowana przez NFZ, jest niezwykle ważna i potrzebna. Ale o tych planach powiemy więcej po akcji. Cieszymy się też z innej wartości, która jest efektem każdej akcji, z tego, że zgłaszają się do nas wolontariusze, którzy chcą pracować przy łóżku pacjenta. Jak co roku zachęcamy Państwa do jak najszerszej współpracy. Można zgłaszać się i realizować swoje pomysły, dokładając swoje cegiełki do żonkilowej akcji. Czekamy także na ciekawe żonkilowe zdjęcia, które będziemy publikować na naszych stronach.
       Więcej informacji na bieżąco zamieszczamy na naszym profilu facebookowym oraz na stronie.
       Kontakt z nami: biuro@ehospicjum.pl, tel.: 55 239 61 65.
      
Anna Podhorodecka, Hospicjum Elbląskie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama