UWAGA!

Wakacje na półmetku

Elbląg, Policjanci kontrolują autokary, którymi dzieci podróżują na wypoczynek letni. Sprawdzają także trzeźwość kierowców
Policjanci kontrolują autokary, którymi dzieci podróżują na wypoczynek letni. Sprawdzają także trzeźwość kierowców (fot. nadesłana)

Zdaniem policjantów, do tej pory wypoczynek w mieście przebiega bezpiecznie. Autokary, którymi podróżują najmłodsi są sprawne, ich kierowcy trzeźwi, a na drogach jest mniej wypadków niż w roku ubiegłym.

Od początku wakacji policjanci elbląskiej drogówki skontrolowali 58 autokarów, którymi podróżowały dzieci. Zatrzymali trzy dowody rejestracyjne, a przewoźnik usuwał usterki na własny koszt bądź podstawiał inny, sprawny pojazd. Wszyscy kierowcy skontrolowanych autokarów byli trzeźwi. Nie oznacza to niestety, że wszyscy użytkownicy dróg przestrzegają zasady „piłeś – nie jedź”.
       - W lipcu policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali 21 nietrzeźwych kierujących oraz czterech, którzy wsiedli „za kółko” w stanie po użyciu alkoholu – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.
       W mieście doszło do 10 wypadków oraz 131 kolizji drogowych, w wyniku których 13 osób zostało rannych. Na szczęście, nie było ofiar śmiertelnych.
       Te dane wskazują, że lipiec 2013 r. był bezpieczniejszy niż lipiec 2012 r. Wówczas doszło bowiem do 27 wypadków i 178 kolizji, w których ucierpiało 38 osób, były też trzy ofiary śmiertelne.
       W czasie wakacji, tradycyjnie już, policjanci odwiedzają najmłodszych, którzy odpoczywają na koloniach i półkoloniach w naszym mieście.
       - Policjanci prewencji kryminalnej prowadzą z dziećmi pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku, także nad wodą – mówi Jakub Sawicki. – W lipcu odnotowano jedno utonięcie [21 lipca – tzw. ciepła woda przy ul. Mazurskiej zabrała 58-letniego wędkarza; w tym samym miejscu pod koniec czerwca utonął 11-latek – red.]. Wspólnie ze strażakami, pracownikami sanepidu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu policjanci kontrolują placówki, które organizują letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży – dodaje Sawicki. – Takie kontrole odbyły się m.in. 17 lipca w SP 18 i SP 12. Nie wykazały nieprawidłowości.
       Przed nami ostatni wakacyjny miesiąc. Policjanci żywią nadzieję, że również będzie bezpieczny.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama