UWAGA!

Wakacje w Końskim Zdrowiu

18 dzieci uczestniczy w kolejnym turnusie półkolonijnym organizowanym przez Fundację Końskie Zdrowie. Są wśród nich mali goście z Włoch, Niemiec i Szwajcarii. Uczą się jazdy konnej, pielęgnacji koni, chodzą również na basen i do lasu.

Akcja Lato rozpoczęła się w Końskim Zdrowiu 28 czerwca i potrwa do sierpnia. Pierwszy turnus półkolonistów już wyjechał - teraz bawi się 18 kolejnych.
     - Są to dzieci w wieku od 7 do 14 lat, które mieszkają w Elblągu, okolicy, a nawet za granicą - mówi Zygmunt Obrycki, szef Końskiego Zdrowia. - Przez 10 dni uczą się podstaw jeździectwa tj., kontaktu z koniem, zachowania się przy koniu, sprzątania w stajni oraz jazdy konnej. Turnus kosztuje 410 zł. W ramach tej sumy dzieci otrzymują także dwa posiłki, mogą korzystać z basenu, są również organizowane wycieczki bryczką oraz wycieczki piesze do lasu.
     - Zajęcia półkolonijne odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30 - dodaje Iwona Cherek, wychowawca kolonijny. - Oczywiście podstawowe zajęcia dotyczą koni, ale mamy również inne atrakcje. Każdy dzień odbywa się pod innym hasłem, np. jest dzień muzyczny, sportowy, ekologiczny. Największą frajdę sprawia dzieciom zabawa na sianie w stodole.
     Wśród kolonistów - zresztą już kolejny turnus - jest 12-letni niepełnosprawny Krzyś Cenacewicz. Krzyś jest bardzo zadowolony z wypoczynku w Końskim Zdrowiu. Nie może się doczekać kiedy znów wsiądzie na konia.
     - Konie są fajne, spokojne, w ogóle zabawa jest super - mówi Krzyś.
     - Podczas poprzedniego turnusu dzieci bardzo zaprzyjaźniły się z Krzysiem - opowiada Iwona Cherek. - Każdego dnia ustalały, które z nich będzie zajmowało się wózkiem, na którym jeździ chłopiec.
     Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje pociechy na półkolonie w Końskim Zdrowiu mogą kontaktować się pod nr tel. 233 77 28 lub 0 601 473 550. Terminy kolejnych turnusów: 26 lipca – 6 sierpnia; 9 sierpnia – 20 sierpnia; 23 sierpnia – 31 sierpnia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama