UWAGA!

Walentynki seniorów

Wczoraj (14 lutego) w Spółdzielczym Domu Kultury Zakrzewo odbył się wieczór walentynkowy dla starszych mieszkańców osiedla Zawada. Był to wieczór pełen niespodzianek.

Na uczestników imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Zakochanych czekało wiele ciekawych konkursów. Zabawa rozpoczęła się już przy wejściu na udekorowaną serduszkami salę.
     - Każdy otrzymał kartkę z imieniem znanej postaci, m.in. z literatury, bajki i filmu. Jego zadaniem było odnalezienie swojej drugiej połowy - wyjaśnia Magdalena Lemańczyk. - Wśród par znaleźli się Fiona i Shrek, Barbara i Lucjan Mostowiak, Don Kichot i Dulcynea i inni.
     Był też konkurs dla par małżeńskich, które w jak najkrótszym czasie musiały ułożyć serce wycięte z kartonu.
     - Małżeństwa pomagały sobie i dopingowały się nawzajem, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc - mówi Magdalena Lemańczyk.
     Kolejna konkurencja wymagała od seniorów nie tylko zdolności plastycznych, ale też i sprytu i siły. Z pozoru proste polecenie narysowania serca stało się dość trudnym wyzwaniem ze względu na narzędzie, jakim należało to zrobić, czyli dwumetrowy ołówek. Uczestnicy bardzo się starali i mimo, że ołówek był o wiele wyższy od nich, to i tak świetnie sobie poradzili. W innej zabawie seniorzy otrzymali rozsypankę imion, które musieli połączyć w pary. I to zadanie nie sprawiło im większych problemów. Kolejny konkurs polegał na rzucaniu lotkami do tarczy w kształcie serca. Ostatnią konkurencję rozegrano przy dźwiękach muzyki. Panie podawały sobie balon. Odpadała ta osoba, która w momencie wyciszenia muzyki trzymała balon w rękach. Uczestnicy konkursów otrzymali od Amorka słodkie, czekoladowe serduszka. Na zakończenie każdy otrzymał walentynkowy breloczek.
     Podczas wczorajszego wieczoru można było również usłyszeć wiersze i życzenia napisane przez seniorów właśnie z okazji Walentynek. Ponadto walentynkowy wieczór umilał Andrzej Brzoskowski, który grał na organkach popularne melodie.
     

 


     - Wczorajszy wieczór był pełen radości, miłości i zabawy - podsumowuje Magdalena Lemańczyk. - Wszyscy wspólnie świetnie się bawiliśmy.

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama