UWAGA!

Wall Street w Elblągu

 Elbląg, Wall Street w Elblągu
fot. nadesłana

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu zorganizował I Międzyszkolny Turniej dla Gimnazjalistów "Cashflow", który odbył się w 28 listopada.

Turniej to rozgrywka na grach planszowych Cashflow 101. Podczas gry młodzież uczy się, jak przejąć kontrolę nad finansami osobistymi, zarządzać przepływem pieniężnym niezbędnym do zbudowania biznesu oraz bez ryzyka i obaw inwestować w nieruchomości i inne rodzaje aktywów.
       Gimnazjaliści mają możliwość sprawdzenia się w roli przedsiębiorcy, wykazania się kreatywnością i zdolnością analitycznego myślenia.
       Naszym celem jest propagowanie wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczości a także zachęcanie młodzieży do poznawania tajników tych dziedzin, które są niezbędne w późniejszym, dorosłym życiu. Dzięki Turniejowi Cashflow uczniowie zdobywają umiejętności w zakresie finansów, to rodzaj finansowej edukacji. Przy okazji świetna zabawa i dużo emocji – mówi Anna Guzenda - pomysłodawca przedsięwzięcia.
       Do rywalizacji w turnieju przystąpili uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 10 oraz z Gimnazjum z Zespołu Szkół Pijarskich.
       Zwyciężył Daniel Lis, 2. miejsce zajął Michał Wityk, obaj z Gimnazjum nr 10, trzecie miejsce przyznano Magdzie Witkowskiej z Gimnazjum nr 7.
       Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zainicjował również powstanie Klubu Cashflow, który jest miejscem spotkań dla młodzieży. Mile widziani są wszyscy uczniowie chcący zagrać w Cashflow 101, zdobywać wiedzę ekonomiczną i rozwijać zdolności w zakresie środków płatniczych.
      
ZSEiO w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama