UWAGA!

Warsztaty dla rodziców

Elbląg, Warsztaty dla rodziców

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu zaprasza rodziców/opiekunów prawnych zainteresowanych rozwijaniem swojego potencjału wychowawczego do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach edukacyjno – profilaktycznych. To cykl spotkań, podczas których rodzice będą mogli poszerzać swoją wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz rozwinąć umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Podczas warsztatów postaramy się pomóc rodzicom znaleźć najlepsze rozwiązania w zakresie rozmawiania ze swoimi dziećmi i budowania swojego rodzicielskiego autorytetu. Podpowiemy także, po co ustalać reguły i jak konsekwentnie się ich trzymać, jak mądrze formułować swoje oczekiwania wobec dziecka oraz jak motywować je do nauki. Nie zabraknie także informacji o tym, jak kształtować postawy wolne od agresji, jakie są metody radzenia sobie z agresją, ukażemy czym jest przemoc w rodzinie, jakie są jej źródła i mechanizmy, jakie są jej konsekwencje i jak zachowanie dorosłych wpływa na dzieci. Podczas zajęć poznamy również przyczyny wchodzenia młodzieży w uzależnienia, ukażemy od czego młodzież może się uzależnić oraz przekażemy informację gdzie i jaką pomoc można uzyskać chcąc pomóc swojemu dziecku.
       Nie zabraknie informacji o tym, jak reagować w sytuacjach trudnych i konfliktowych, kiedy dziecko ma na dany problem zupełnie inne spojrzenie niż rodzic.
       W razie pytań dotyczących udziału prosimy o kontakt z biurem: tpdzo@o2.pl , tel. 55 233 82 10.
       Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach!
       Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Edukacja rodziców kluczem do lepszej przyszłości ich dzieci” – warsztaty edukacyjno – profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych z Elbląga w zakresie problematyki uzależnień i przemocy.
       Zadanie realizowane w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2019r. dofinansowano ze środków Gminy Miasta Elbląg.
      
TPD w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama