UWAGA!

Warsztaty dziennikarskie w VLO

 
Elbląg, Warsztaty dziennikarskie w VLO
fot. nadesłana

Uczniowie z Koła Medialnego V LO przy ZSEiO mieli okazję uczestniczyć w ciekawym doświadczeniu, które pozwoliło im realizować dziennikarskie pasje.

W szkole odbyły się warsztaty, które poprowadził dziennikarz Radia Eska Maciej Marcinowicz, wydawca serwisów informacyjnych w oddziale rozgłośni w Gdańsku i Elblągu. Przedstawił młodzieży tajniki warsztatu dziennikarza, specyfikę pracy w radiu. Wytłumaczył jak należy kreować informacje, gdzie i w jaki sposób zbierać materiały umożliwiające ich realizację.
       Zaproponował również działania praktyczne, tak niezbędne w nauce rzemiosła. Zlecił młodzieży modyfikację informacji tekstowej z gazety. Należało nadać jej charakter newsa, który można zaprezentować na antenie radiowej w ciągu kilkunastu sekund. Uczniowie czytali także wiadomości na czas, w radiu jest on bowiem niezwykle cenny. Uwagi doświadczonego dziennikarza dotyczące dykcji, tempa czytania, modulacji głosu, okazały się bardzo przydatne. Podczas spotkania nie zabrakło elementów humorystycznych. Gość żartobliwie i z dystansem opowiadał o wpadkach na antenie radiowej.
       Warsztaty z Radiem Eska odbyły się w ramach cyklu zajęć dziennikarskich, które w V LO zostały zaplanowane na bieżący rok szkolny. Będą one realizowane dzięki współpracy ogólniaka z Eską, która objęła patronat nad szkolnym kołem zrzeszających adeptów dziennikarstwa.
      
V LO w ZSEiO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama