UWAGA!

Warsztaty terapeutyczne metodą Hellingera

„Twoja teraźniejszość i przyszłość ma korzenie w Twojej przeszłości” – to motto, które przyświeca terapii prowadzonej metodą Berta Hellingera. W najbliższy weekend w Elblągu odbędą się warsztaty terapeutyczne z wykorzystaniem tej metody.

Już w najbliższy piątek odbędą się dwudniowe warsztaty psychologiczne, prowadzone metodą Berta Hellingera (ustawienia rodzinne). Zajęcia w dniach 18–19 czerwca poprowadzi ceniony psychoterapeuta, Piotr Bednarczyk (informacje o trenerze na stronie www.ptus.pl), który od lat praktykuje z powodzeniem terapię metodą hellingerowską. Zajęcia odbędą się na terenie DPS przy ul. Toruńskiej w Elblągu; 18 czerwca (piątek) w godz.: 16.00–20.00, 19 czerwca (sobota), w godz. 10.00–20.00.
       Istnieje jeszcze możliwość zapisu na zajęcia – organizatorzy proszą o zgłoszenia, pod numerami telefonów: 509 626 582 i 506 752 690.
      
       Celem zajęć jest : poszukiwanie rozwiązań dla problemów indywidualnych (lęki, depresje, zaburzenia jedzenia, przewlekłe lub zagrażające życiu choroby) i rodzinnych (trudności w relacjach z partnerem, kłopoty z dziećmi), a także w sprawach zawodowych i biznesowych.
      
       Kiedy odnajdujesz swoje właściwe miejsce, Twoje życie może zacząć się porządkować. Właściwe miejsce oznacza, że uznajesz to kim jesteś i także to kim są inni, wszyscy zostają uznani i uszanowani, a Ty możesz pełniej i radośniej żyć swoje życie. W zgodzie ze sobą i z innymi, budując dobre relacje oparte na szacunku i miłości.
       Dotyczy to zarówno rodziny, z której pochodzisz, Twoich aktualnych relacji z partnerem, z dziećmi, a także Twoich relacji w miejscu pracy.
      
       Spotkanie jest przeznaczone dla osób:
       – przeżywających trudności w związkach, mających kłopoty z dziećmi (w tym wypadku wskazane jest uczestnictwo obojga rodziców),
       – zmagających się z problemami emocjonalnymi (depresje, lęki),
       – doświadczającymi kłopotów ze zdrowiem,
       – chcących poprawić jakość swojego życia,
       – potrzebujących zmian w życiu zawodowym.
      
       O terapii Berta Hellingera:
       Według tego niemieckiego terapeuty historia naszej rodziny ma większy wpływ na nasze życie, niż moglibyśmy przypuszczać. Jeśli czyjś ciężki los nie został w rodzinie uszanowany, a osoba ta nie ma w rodzinie należnego jej miejsca, ktoś z kolejnych pokoleń może doświadczać trudności i niepowodzeń życiowych, których mimo wysiłków i prób nie udaje się pokonać. W ten sposób ( tzw. uwikłanie w los przodków ) przejawia się jego głęboka miłość do rodziny.
       Ustawienia pomagają odnaleźć takie uwikłania i zapoczątkować zmiany systemu w kierunku uruchomienia sił przywracających naturalny ład i porządek. Każdy, kto odnajduje swoje miejsce w rodzinie, nie musi dłużej powtarzać losów innych.
      
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama