UWAGA!

Weź stypendium z Fundacji Elbląg

 Elbląg, Weź stypendium z Fundacji Elbląg

Pierwszy dzwonek w szkole za nami, więc warto rozeznać możliwości wsparcia kierowane właśnie do uczniów. Do powalczenia o stypendium na rok szkolny 2010/2011 zachęca Fundacja Elbląg. A propozycją są dwa Programy Stypendialne: „Szansa" i „Słonik" (dla niepełnosprawnych). Wnioski przyjmowane są jeszcze przez kilka dni – do 17 września.

Oba Programy są propozycją dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, młodych mieszkańców Elbląga i powiatu ziemskiego elbląskiego. Formularze wniosków, jak również regulaminy dostępne są na stronie Fundacji. Wypełnione dokumenty Fundacja przyjmuje od poniedziałku do piątku drogą pocztową lub osobiście: ul. Związku Jaszczurczego 17, w godz. 8 - 16 (biuro mieści się na parterze hotelu robotniczego). Wnioskować o stypendia mogą nie tylko sami zainteresowani, ale również szkoły (z terenu Elbląga lub powiatu elbląskiego ziemskiego), Rady Rodziców, Rady Szkół, organizacje pozarządowe, darczyńcy Funduszu Stypendialnego Fundacji Elbląg oraz osoby prywatne.
       Stypendia „Słonika" i „Szansy" są wsparciem finansowym przyznawanym przez okres jednego roku szkolnego, czyli przez 10 miesięcy. Istnieje jednak możliwość otrzymania stypendium jednorazowego, okolicznościowego – również w tej kwestii decyzje podejmować będą obie komisje stypendialne.
       Ubiegając się o pomoc warto jednak pamiętać, że każdy stypendysta, podpisując umowę z Fundacją, zobowiązuje się do podejmowania działań woluntarystycznych:
       - Od samego początku możemy niezawodnie liczyć na zaangażowanie naszych stypendystów – mówi Karolina Trojan z biura Fundacji
       Elbląg – Praca tych młodych ludzi to przede wszystkim pomoc w organizacji imprez charytatywnych, uroczystości związanych z działalnością Fundacji, jak również udział w zbiórkach, dzięki którym takie stypendia mogą później otrzymać. Poświęcając nieco swojego wolnego czasu zyskują przy tym doświadczenie i kontakt z wieloma ludźmi, co nieraz przydaje się w dorosłym życiu.
       Stypendia finansowane są ze środków Fundacji im. Stefana Batorego i środków własnych Fundacji Elbląg.
       - Jeśli w przyszłym roku uda nam się pozyskać dodatkowe pieniądze, z pewnością ogłosimy kolejny nabór wniosków – zapowiada Karolina Trojan.
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama