UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej eksperymentów w elbląskich szkołach

 
Elbląg, Raz do roku, w elbląskiej PWSZ, odbywa się Festiwal Nauki, który za pomocą eksperymentów i warsztatów pokazuje, że nauka może być też formą zabawy
Raz do roku, w elbląskiej PWSZ, odbywa się Festiwal Nauki, który za pomocą eksperymentów i warsztatów pokazuje, że nauka może być też formą zabawy (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Filtrowanie zanieczyszczonej wody, badanie jej właściwości albo ustalanie cech lodu i pary wodnej to zjawiska, o których można uczyć się z książki. Obecnie dąży się jednak do tego, żeby uczniowie mogli sprawdzić, jak nauki matematyczno- przyrodnicze wyglądają w praktyce. Najlepiej za pomocą eksperymentów. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia, które kosztują.

- Przygotowanie wyposażenia pracowni matematyczno – przyrodniczych to bardzo duży koszt. Złożyliśmy projekt na 4,3 mln zł do tzw. ZIT-u [Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które są formą współpracy samorządu, współfinansowaną ze środków unijnych - red.], otrzymaliśmy 4 mln, 69 tys. i 660 zł – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, podczas wtorkowej (28 listopada) konferencji.
       Dzięki temu 68 pracowni przyrodniczych i matematycznych, w 15 szkołach podstawowych i dwóch ośrodkach szkolno-wychowawczych, zostaną wyposażone w pomoce dydaktyczne do nauczania metodą eksperymentu. Jak podkreślał prezydent daje to 154 tys. zł na doposażenie każdej z tych placówek.
       Reszta pozyskanych środków zostanie przeznaczona na zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia uczniów i kółka zainteresowań z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych (fizyki, biologii, geografii, chemii). Oprócz tego dzięki tym pieniądzom przeszkolonych zostanie 100 nauczycieli w zakresie nauczania metodą eksperymentu.
       Jak wyjaśniał prezydent cały ten projekt wiąże się z wprowadzoną reformą oświaty, a jego adresatami są uczniowie klas siódmych.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama