UWAGA!

Więcej eksperymentów w elbląskich szkołach

 
Elbląg, Raz do roku, w elbląskiej PWSZ, odbywa się Festiwal Nauki, który za pomocą eksperymentów i warsztatów pokazuje, że nauka może być też formą zabawy
Raz do roku, w elbląskiej PWSZ, odbywa się Festiwal Nauki, który za pomocą eksperymentów i warsztatów pokazuje, że nauka może być też formą zabawy (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Filtrowanie zanieczyszczonej wody, badanie jej właściwości albo ustalanie cech lodu i pary wodnej to zjawiska, o których można uczyć się z książki. Obecnie dąży się jednak do tego, żeby uczniowie mogli sprawdzić, jak nauki matematyczno- przyrodnicze wyglądają w praktyce. Najlepiej za pomocą eksperymentów. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia, które kosztują.

- Przygotowanie wyposażenia pracowni matematyczno – przyrodniczych to bardzo duży koszt. Złożyliśmy projekt na 4,3 mln zł do tzw. ZIT-u [Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które są formą współpracy samorządu, współfinansowaną ze środków unijnych - red.], otrzymaliśmy 4 mln, 69 tys. i 660 zł – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, podczas wtorkowej (28 listopada) konferencji.
       Dzięki temu 68 pracowni przyrodniczych i matematycznych, w 15 szkołach podstawowych i dwóch ośrodkach szkolno-wychowawczych, zostaną wyposażone w pomoce dydaktyczne do nauczania metodą eksperymentu. Jak podkreślał prezydent daje to 154 tys. zł na doposażenie każdej z tych placówek.
       Reszta pozyskanych środków zostanie przeznaczona na zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia uczniów i kółka zainteresowań z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych (fizyki, biologii, geografii, chemii). Oprócz tego dzięki tym pieniądzom przeszkolonych zostanie 100 nauczycieli w zakresie nauczania metodą eksperymentu.
       Jak wyjaśniał prezydent cały ten projekt wiąże się z wprowadzoną reformą oświaty, a jego adresatami są uczniowie klas siódmych.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama