UWAGA!

Wieczór wspomnień o Janie Pawle II

 Elbląg, Wieczór wspomnień o Janie Pawle II

"Jan Paweł II - Odwaga świętości" - takie hasło będzie przyświecać październikowym obchodom dziesiątego Dnia Papieskiego. Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu włączając się w obchody Dnia Papieskiego pragnie zaprosić na jutrzejszy wieczór wspomnień o Janie Pawle II.

Tegoroczne hasło podkreśla fakt, że wszystkie działania Papieża – Polaka wynikały z dążenia do świętości osobistej. Pragnienie świętości by o naczelnym motywem jego działania, o którym nie zapominał w żadnej chwili życia.
       Swoimi refleksjami związanymi z bliskim wszystkim Polakom Papieżem podzielą się ks. dr Sławomir Małkowski, ks. dr Piotr Towarek oraz Krystyna Sandecka.
       Wieczorowi wspomnień towarzyszyć będzie podsumowanie konkursu literackiego "Moje wspomnienie o Janie Pawle II". Spotkanie adresowane jest do nauczycieli katechetów, rodziców, bibliotekarzy oraz wszystkich zainteresowanych osobowością Jana Pawła II.
       Spotkanie odbędzie się jutro (wtorek, 12 października) o godz. 17 w sali konferencyjnej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, przy ul. Świętego Ducha 25 (3 piętro).
      
      
Jadwiga Pawluk, WMBP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To powspominajmy-Irena Kinaszewska - zmarła 30 sierpnia 1990 roku. Pochowana na cmentarzu Rakowickiem w Warszawie w grobowcu rodzinnym księdza Andrzeja Bardeckiego, powiernika Karola Wojtyły. Przez ponad 15 lat była wierną towarzyszką życia księdza, a potem biskupa Karola Wojtyły z Wadowic. Ślady po Irenie Kinaszewskiej, konkubinie Karola Wojtyły z pieczołowitą bezwzględnością zaciera kościelna, katolicka hierarchia. Kochanka stała się bardzo niewygodna w momencie wyboru Karola Wojtyły na papieża. Karol Wojtyła jak wynika z relacji licznych żyjących jeszcze świadków długoletniego romansu poświęcił życie rodzinne, a także spłodzonego syna dla kariery kościelnej, tak jak to od wieków wielu księży i biskupów.
 • masz odwagę oczerniać a nie masz odwagi się podpisać. Ot stare metody walki z kościołem.
 • hmm, przecież nie oczernia a prawdę pisze-też się nie podpisałeś(łaś). ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konik polny(2010-10-11)
 • nikt nie jest w stanie oczernic naszego papieża jana pawła ii, szkoda zachodu! wiemy, komu na tym zależy!!!!!oczerniają zawsze tylko ci, którzy sami nie mają czystego sumieniaaaaa. !!!!!pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WIERZĄCY(2010-10-12)
 • Co konkretnie z jego "nauk" pozostało mohery?
 • Były czasy, gdy ktoś powiedział coś ujemnego na Gierka, to obrażał Polske Ludową. Ot takie sobie myślenie w stylu neostalinizmu. Benedykt XVI w czasie homilii w Paryżu we wrzesniu ub. roku, wskazywał aby walczyć ze "złotymi cielcami", czyli fałszywymi bożkami współczesności. A za pierwszy wpis Deo gratias. Wierzący.
 • czytaj i zapamiętaj, WIERZĄCY-Jednym z glównych zarzutów, który obciaza pontyfikat Karola Wojtyly, to zatajanie pedofilstwa duchownych. JP2 oraz dlugoletni szef Kongregacji Nauki i Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzglednego respektowania postanowien dwóch dokumentów. Pierwszy z nich, to tajna instrukcja autorstwa kard. Alfreda Ottavianiego "Instructio De Modo Procedendi In Causis Sollicitationis", podpisana w 1962 roku przez papieza Jana XXIII, zakazujaca ujawniania przypadków pedofilii pod grozba klatwy dla ujawniajacych i nakazujaca sklanianie ofiar do milczenia tez pod grozba klatwy(zródlem przecieku poza Kosciól katolicki jest katolicki ksiadz Thomas Doyle, który tresc opracowania wraz z wytycznymi ujawnil w 2003 roku). JP2 bezwzglednie wymagal od swoich podwladnych respektowania tego aktu.
Reklama