UWAGA!

Wieczór z autorem książki o aferze podsłuchowej

Elbląg, Wieczór z autorem książki o aferze podsłuchowej

Do Elbląga przyjedzie Grzegorz Rzeczkowski, dziennikarz tygodnika „Polityka” i autor książki "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami". Autorskie spotkanie odbędzie się we wtorek, 3 września.

- Afera podsłuchowa, która pięć lat temu wywołała jeden z największych kryzysów w historii III Rzeczpospolitej, miała być historią biznesowej zemsty Marka Falenty. Tę wersję z małymi wyjątkami kupili wszyscy – od dziennikarzy po prokuratorów i sądy – choć skala tego procederu podsłuchowego jest w historii zachodnich demokracji bezprecedensowa. Niewielu zadało sobie trud, by choć spróbować wejść w tę sprawę głębiej. Nikt do końca nie zbadał, dokąd tak naprawdę prowadzą tropy z restauracji „Sowa & Przyjaciele”, choć premier Donald Tusk mówił o scenariuszu pisanym „obcym alfabetem” - piszą organizatorzy spotkania. To właśnie Grzegorz Raczkowski podążył tym śladem, przedstawiając w książce efekty swojego dziennikarskiego śledztwa i dowody na zaangażowanie się rosyjskich służb w aferę podsłuchową.
       Grzegorz Rzeczkowski jest z wykształcenia socjologiem – europeistą po Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” i „Dzienniku”. Nominowany do nagrody Grand Press 2009 w kategorii dziennikarstwo śledcze za cykl artykułów na temat KRUS i do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2018. Autor serii artykułów na temat rosyjskich śladów w aferze podsłuchowej opublikowanych na łamach „Polityki” w latach 2018–2019.
       Spotkanie autorskie odbędzie się 3 września o godz. 18 w hotelu Arbiter przy pl. Słowiańskim. Wstęp wolny.
red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama