UWAGA!

Wielkanocna Zbiórka Żywności już w ten weekend

 Elbląg, Wielkanocna Zbiórka Żywności już w ten weekend
fot. DK (arch. portEl.pl)

Już w najbliższy weekend (11-13 marca) Banki Żywności zorganizują kolejną Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom.

W Elblągu zbiórki odbędą się w supermarketach i sklepach sieci spożywczych. Ponadto zaprzyjaźnione z Bankiem Żywności w Elblągu stowarzyszenia będą zbierać żywność dla ubogich podopiecznych w Tolkmicku, Jegłowniku i Suchaczu.
       Celem zbiórki, jak co roku, jest zapewnienie spokojnej i godnej Wielkanocy najbardziej potrzebującym. Żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.
      
oprac. redakcja na podstawie infomacji nadesłanej przez Bank Żywności
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Najbardziej potrzebujący" to w 99% osobniki najbardziej zdegenerowane. Po żywność przyjdą oczywiście pod wpływem alkoholu i z cuchnącym ruskim petem w gębie.
Reklama