UWAGA!

Wielkanocna Zbiórka Żywności

2008-03-05
Aktualizowany 2008-03-06 14:11
Elbląg, Wielkanocna Zbiórka Żywności
(fot. PS)

Od piątku do niedzieli (7-9 marca) w 20 elbląskich sklepach przeprowadzona zostanie Wielkanocna Zbiórka Żywności. Pozyskane w ten sposób produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

Gest życzliwości przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi będą mogli wykonać klienci sklepów sieci: Biedronka, Społem, Va Bank, Sieć 34 oraz elblążanie, którzy ruszą na zakupy do Spyży czy supermarketów Carrefour i E.Leclerc.
     Organizatorem zbiórki żywności w naszym mieście jest Elbląski Bank Żywności.
     - W zbiórce wezmą udział wolontariusze z organizacji charytatywnych takich, jak: Caritas, TPD, Lazarus, Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”, Kościół Chrześcijan Baptystów, KARAN, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz młodzież i nauczyciele z elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zapowiada Teresa Bocheńska, prezes Elbląskiego Banku Żywności. – Prosimy elblążan o życzliwość i aktywny udział w tej akcji.
     Pożądanymi są wszelkie artykuły przydatne na świąteczny stół, szczelnie opakowane i o wystarczająco długim terminie ważności: artykuły zbożowe, mleko UHT, konserwy, tłuszcze roślinne, cukier, a także kawa, herbata, soki owocowe, słodycze.
     Jak zapowiada Teresa Bocheńska, od 11 marca zebrana żywność będzie przekazywana organizacjom charytatywnym, które przygotują z niej paczki świąteczne dla swoich podopiecznych - rodzin wielodzietnych, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Część produktów będzie wykorzystana do przygotowania posiłku dla bezdomnych.
     - W zbiórce grudniowej zebraliśmy w Elblągu ponad 5 ton produktów spożywczych. Mamy nadzieję, że i tym razem elblążanie hojnie pomogą najbiedniejszym współmieszkańcom - dodaje prezes Bocheńska.
     
     Mówi Teresa Bocheńska, prezes Elbląskiego Banku Żywności:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama