UWAGA!

Włącz się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności

 
Elbląg, Włącz się do Wielkanocnej Zbiórki Żywności
fot. DK, arch. portEl

Rusza kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności, której organizatorem są Banki Żywności. W ramach akcji każdy będzie mógł kupić i przekazać wybrane produkty spożywcze na rzecz najbardziej potrzebujących. Zbiórka prowadzona będzie w wybranych sieciach handlowych w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w 347 miejscowościach w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach w prawie 2 tys. sklepów w tym w Elblągu. Celem zbiórki jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych. Jak to działa? Banki Żywności z pomocą wolonatriuszy będą najpierw zbierać, a potem w swoich magazynach sortować, ważyć i liczyć żywność. Następnie przekażą ją współpracującym z nimi, lokalnym organizacjom społecznym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.
       W Elblągu zbiórka będzie prowadzona w supermarketach Carrefour, E.Leclerc, Kaufland, sieciach Lidl, Biedronka, Społem, Lewiatan, w sklepach Stokrotka, Piotr i Paweł. Ponadto zbiórka będzie miała miejsce w Młynarach, Tolkmicku, Suchaczu i Starym Polu.
       Prosimy o produkty łatwe do przechowania, przydatne do przygotowania świątecznych potraw – mąka, cukier, mleko, tłuszcze, konserwy mięsne i warzywne, bakalie, słodycze.
       - Co roku na świąteczne zakupy wydajemy nawet kilkaset złotych. A ile kosztuje wzięcie udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności? Czasami tak niewiele. Kupując jeden z takich produktów jak słodycze, mąka, olej, konserwy wydajemy kilka złotych więcej, ale pomoc ta jest ogromna! - mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Do akcji będzie mógł dołączyć się każdy. Współpracujemy z wybranymi sieciami handlowymi oraz duże wsparcie uzyskujemy od wolontariuszy, którzy bezinteresowanie angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym – dodaje.
       W ubiegłorocznej zbiórce, w której udział wzięło 25 tys. wolontariuszy oraz 2 tys. sklepów, w całej Polsce Banki Żywności zebrały 331 ton żywności! Dzięki temu pomoc uzyskało ponad 100 tys. osób!
       W Elblagu rok temu zebraliśmy ponad 6 ton produktów spożywczych, które przekazaliśmy 23 organizacjom i placówkom, które przygotowują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.
      
Anna Jabłońska, Elbląski Bank Żywności
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama