UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wolontariackie projekty w DPS na Kasprzaka

 
Elbląg, Wolontariackie projekty w DPS na Kasprzaka
fot. nadesłana

Nauczyciele SOSW nr 1 w Elblągu prowadzący zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z dziećmi niepełnosprawnymi w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprzaka po raz kolejny wzięli udział w tworzeniu projektów wolontariackich

Projekty realizowane są we współpracy z pracownikami jednej z elbląskich firm, Fundacją Psy Dzieciom oraz Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Drugi Dom”. Dzięki wspólnym wysiłkom powstały dwa projekty wolontariackie, na które pozyskano 13 000 zł.
       Pierwszy z projektów „Woda - pierwszy żywioł - ja niepełnosprawny” obejmuje organizację wycieczek celem poznania różnych zbiorników wodnych, nowych miejsc i krajobrazów, dostarczenie możliwości obcowania z przyrodą w środowisku wodnym. Dzieci wyjadą na wycieczkę do Sopotu, gdzie spacerując po plaży i molo wsłuchają się w szum morza, poobserwują nadmorski krajobraz, wezmą udział w zabawach w aquaparku, a nad jeziorem w Ostródzie wyruszą na rejs statkiem. Zwieńczeniem projektu będzie festyn nad jeziorkiem w Pasłęku.
       Drugi projekt „Uczymy się odczuwać świat” ma na celu przystosowanie i wyposażenie sali terapeutycznej do prowadzenia zajęć metodą integracji sensorycznej. Dzięki realizacji projektu po raz pierwszy w DPS powstanie sala terapeutyczna, z której niepełnosprawni wychowankowie będą mogli korzystać przez długie lata. Zajęcia prowadzone metodą SI będą przyczyniały się do poprawy stanu funkcjonalnego dzieci w zakresie wszystkich zmysłów, zwiększenia ich sprawności ruchowej, dadzą im dużo radości.
      
informacja nadesłana przez nauczycieli
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama