UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wróg u bram

- Epidemia choroby Alzheimera jest już blisko, a władze nie robią nic, by się do niej przygotować – uważa dr Tadeusz Parnowski, prezes Polskiej Fundacji Alzheimerowskiej.

Dr Parnowski gościł w Elblągu na konferencji z okazji obchodzonego wczoraj Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
     - Nasze społeczeństwo, jak wiele innych, starzeje się i liczba chorych będzie niedługo lawinowo wzrastać. To oznacza również, że zacznie brakować sprawnych i zdrowych osób, które będą w stanie opiekować się chorymi i ich utrzymywać - przestrzega prezes. - Jeśli już teraz nie zaczniemy przygotowań, to pewnego dnia epidemia choroby Alzheimera i w ogóle problemy zdrowotne ludzi starych przerosną nasze możliwości.
     Zdaniem lekarza, inicjatywy lokalnych środowisk czy organizacji pozarządowych to za mało, by skutecznie stawić czoła problemowi. Potrzebne są kampanie, które poprawią wiedzę Polaków o chorobie Alzheimera, oraz programy pomocy.
     - To bardzo typowe dla Polski: grupy zapaleńców, lekarzy, opiekunów czy psychologów, dostrzegając zagrożenie, starają się jakoś sobie radzić. W przeciwieństwie do innych krajów europejskich nie mamy jednak ogólnonarodowych planów, które by scalały te usiłowania i zabiegi różnych grup – dodaje Tadeusz Parnowski.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama