UWAGA!

Współpraca międzynarodowa w projektach młodzieżowych

 Elbląg, Współpraca międzynarodowa w projektach młodzieżowych

Jeśli chcesz zaprosić młodzież z zagranicy, aby wspólnie zrealizować jakiś pomysł. Jeśli planujesz wyjechać ze swoją grupą na wymianę młodzieży. Jeśli zamierzasz podjąć się wolontariatu za granicą... To koniecznie weź udział w szkoleniu dotyczącym współpracy międzynarodowej młodzieży.

Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu zaprasza młodzież i osoby pracujące z młodzieżą z  Elbląga oraz terenu powiatu elbląskiego na szkolenie dotyczące współpracy międzynarodowej młodzieży. Szkolenie kierowane jest głównie do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, z małym doświadczeniem na polu współpracy międzynarodowej bądź dopiero planujących i mających motywację do rozpoczęcia działań międzynarodowych. Na szkolenie zapraszamy również uczestników i realizatorów inicjatyw i projektów młodzieżowych o wymiarze lokalnym.
       21 października (czwartek) odbędzie się 6-godzinne warsztaty, których celem jest przedstawienie możliwości współpracy międzynarodowej młodzieży. W trakcie zajęć zostaną poruszone takie zagadnienia, jak: poznanie programów finansujących międzynarodowe działania młodzieży, poznanie zrealizowanych projektów i wypracowanie pomysłów na międzynarodowe działania, zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu tworzenia młodzieżowych projektów międzynarodowych,  wyszukiwanie informacji na temat możliwości uczestnictwa w działaniach międzynarodowych, sposoby znajdywania partnerów do projektów międzynarodowych, zapoznanie się z elementami edukacji międzykulturowej.
       Warsztat będzie prowadzony metodami aktywnymi, angażującymi uczestników: ćwiczenia, gry. Dyskusje, praca indywidualna i grupowa, studia przypadków. Podczas spotkania poruszane będą realne sytuacje z życia oraz przywoływane doświadczenia uczestniczek/uczestników. Szkolenie prowadzone będzie przez doradcę i animatorkę Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu, realizatorkę i uczestniczkę międzynarodowych projektów i szkoleń młodzieżowych – Annę Śledzińską.
       Udział w szkoleniu jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają materiały informacyjne. Podczas szkolenia zapewniony będzie także obiad i poczęstunek.
       Zapraszamy w czwartek 21 października w godz. 10 - 16 do siedziby Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu, ul. Stefczyka 7/8 (I piętro).
      
       Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie COP i odesłanie jej na adres e-mail: szkolenia@cop.elblag.pl.
       Na zgłoszenia czekamy do 17 października. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
       Więcej informacji o szkoleniach, można uzyskać w biurze Centrum - tel. 55 643 43 12.
      
Małgorzata Prokopowicz, Centrum Organizacji Pozarządowych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • cop dostaje 70 tysięcy z miasta na rok działań a realizuje je w powiecie? nie rozumiem?
  • Centrum Organizacji Pozarządowych realizuje swoje zadania w Elblągu i powiecie elbląskim ponieważ udało nam się pozyskać dotacje na poziomie 70 tyś. z Urzędu Miasta w Elblągu oraz 150 tyś. z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dwa źródła finansowania dają możliwość prowadzenia działań dla organizacji pozarządowych, wolontariuszy i grup nieformalnych z obu obszarów geograficznych. Serdecznie zapraszam do udziału w szkoleniu jak i innych działaniach Centrum.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Paweł Kulasiewicz(2010-10-11)
Reklama