UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybierasz się do lasu, przeczytaj!

 
Elbląg, Wybierasz się do lasu, przeczytaj!
(fot. Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg)

Nadleśnictwo Elbląg wprowadziło ograniczenia w korzystaniu z obiektów turystyczno-rekreacyjnych na swoim terenie. Decyzja ma związek ze stanem zagrożenia epidemicznego i zbyt dużą liczbą osób odwiedzających takie obiekty.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg od 24 marca do odwołania wprowadził następujące zmiany w regulaminach korzystania z obiektów turystyczno-rekreacyjnych na terenie Nadleśnictwa.

1. Zakaz rozpalania ognia w miejscach przygotowanych do palenia ognisk na terenie Nadleśnictwa Elbląg

2. Na wieżach widokowych Góra Pirata, Wielbłądzi Garb, Kadyński Las dopuszczalna , jednoczesna ilość osób na tarasie widokowym – masymalnie do 4 osób

3. Na ścieżce dydaktycznej Kadyński Las zaleca się ruch jednokierunkowy tzn. po schodach w górę, zejście odnogą terenową ścieżki -na wschód od schodów.

Prosimy turystów o wyrozumiałość , jednocześnie apelując o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników leśnych wycieczek. Rekomendujemy unikanie atrakcji turystycznych (szczególnie na wszystkich miejscach postoju pojazdów Nadleśnictwa Elbląg), gdzie gromadzi się znaczna liczba osób, która uniemożliwia zachowanie należytego dystansu. Po lasach nadleśnictwa można wędrować szlakami mniej uczęszczanymi.

Więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania z lasu można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Elbląg.

Aby znaleźć mniej uczęszczane miejsce, zapraszamy do korzystania z aplikacji turystycznej Nadleśnictwa Elbląg pod nazwą Kraina Buka.

 

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama