UWAGA!

Wybierz rodzinę w potrzebie i dołącz do Szlachetnej Paczki

Elbląg, Wybierz rodzinę w potrzebie i dołącz do Szlachetnej Paczki
fot. nadesłana

Od 18 listopada XVII edycja Szlachetnej Paczki nabiera tempa. Ulicami wszystkich miast wojewódzkich przejdą marsze wolontariuszy, a na stronie Szlachetnej Paczki otwarta zostanie baza z historiami rodzin. To do nich trafi dedykowana pomoc, którą przygotują darczyńcy.

Szlachetna Paczka to oryginalny polski pomysł i zarazem unikalny w skali świata system precyzyjnej, mądrej pomocy, zorganizowany na tak dużą skalę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy wolontariuszy łączy rodziny, które znajdują się niezawinionej biedzie, z darczyńcami, którzy mogą i chcą im pomóc.
      
       20 tysięcy paczek z mądrą pomocą
       Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji Paczki liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy.
       Wolontariusze, którzy spotykają się z rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany.
       W sobotę, 18 listopada o godz. 9 na stronie udostępniona zostanie baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki - 9-10 grudnia.
      
       Rewolucja w pomaganiu

       - Nikt na świecie nie pomaga w ten sposób – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, twórca Paczki. – To rewolucyjna formuła. Bo Paczka pomaga nie tylko biednym, ale również bogatym. Stwarzamy darczyńcom możliwość, by naprawdę mądrze się zaangażowali. I to działa.
       Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej Paczki zapowiedzieli w tym roku m.in. Prezydent Andrzej Duda z małżonką, piłkarze reprezentacji Polski czy narodowa drużyna skoczków narciarskich.
      
       Marsze w całej Polsce
       Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju. 18 listopada, w dzień otwarcia bazy rodzin, we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się również uroczyste marsze z udział wolontariuszy. W województwie warmińsko-mazurskim Marsz rozpocznie się o godz. 12 przy moście Św. Jana w Olsztynie, a następnie przejdziemy ulicami Starego Miasta do miejsca finałowego wydarzenia – Sceny Staromiejskiej. - Będziemy manifestować to, że lubimy ludzi – tłumaczy ks. Stryczek, który weźmie udział w marszu w Warszawie. – Dokonujemy rewolucji, ale to jedyna rewolucja, w której nie ma ofiar. Tworzymy historię, bo wydobywamy z ludzi piękno. Nie chodzi jedynie o to, kim ludzie są, ale kim mogą się stać. Bo zaangażować się możesz w każdej chwili. Możesz być wolontariuszem, możesz być darczyńcą, możesz być kierowcą, który przewiezie paczkę. Po prostu dołącz i rób to razem z nami.
      

       Patronem medialnym Szlachetnej Paczki jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama