UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybierz zawód przyszłości

2017-05-11
10:35
 

Drogi Uczniu, być może właśnie kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia. To, do jakiej szkoły pójdziesz, zadecyduje o tym, jak długo będziesz się uczyć, kiedy się usamodzielnisz i jaki zawód będziesz wykonywał w przyszłości. Oferty szkół są bardzo różnorodne, dlatego masz wiele możliwości. Co wybrać? Liceum, technikum, a może najpierw szkołę zawodową?

Wybór szkoły, a następnie zawodu, ma wpływ nie tylko na nasze życie i na nas samych, ale również na nasze otoczenie. Dlatego tak ważną decyzję, jaką jest wybór kierunku kształcenia, powinno się podejmować, w pierwszej kolejności uwzględniając własne zainteresowania, chęci i upodobania. Nie sugeruj się modą czy zdaniem kolegów. Jeśli nie wiesz, w którym kierunku pójść, skontaktuj się wraz z rodzicami z wykwalifikowanym doradcą zawodowym. Znajdziesz go w szkole, w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub w niektórych zakładach pracy. Doradca zapozna Cię z lokalnym rynkiem pracy, możliwościami kształcenia oraz wskaże cenne kompetencje doceniane na rynku pracy.
      
       Nie od dzisiaj wiadomo, że pracodawcy najchętniej zatrudniają osoby dobrze wykształcone, a przy tym mogące pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Przykładem jest praca stolarza, która oprócz umiejętności zawodowych, wymaga jeszcze pasji i samozaparcia. Mając to wszystko, osiągniesz satysfakcjonujące wyniki. Stolarz jest aktualnie zawodem odradzającym się i docenianym na nowo. Warto więc może zastanowić się nad wyborem tego właśnie zawodu? Dróg do osiągnięcia celu i zdobycia umiejętności w tym kierunku jest wiele – można ukończyć stolarską szkołę zawodową, wybrać technikum technologii drewna, a w dalszym etapie studiować jeden z kierunków związanych z drewnem (np. projektowanie mebli, inżynieria biotworzyw lub technologia drewna). Naukę warto połączyć z praktyką zawodową, bowiem takie połączenie przynosi najobfitsze zbiory w przyszłości. Sama teoria nie wystarcza, potrzebne jest także obcowanie z zawodem, które pozwoli na uzupełnienie wiadomości czysto teoretycznych o praktyczne umiejętności.
      
       Propozycję dla wszystkich tych, którzy chcą mieć „fach w ręku”, przygotowała marka Meble Wójcik we współpracy z Zespołem Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, jak również w późniejszej ścieżce zawodowej ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Wydział Technologii Drewna.
       Jeden z największych pracodawców w regionie i jednocześnie jedna z największych firm meblarskich w Polsce zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z akcji „Stolarz – zawód przyszłości”.
      

       Dlaczego warto zdobyć zawód „stolarz”?

 

 
      
Według analiz w najbliższych latach popyt na większość materiałów drzewnych i drzewne wyroby gotowe będzie systematycznie rosnąć, co powinno przyczynić się do wzrostu produkcji w przemyśle drzewnym. Dzięki aktywności i przedsiębiorczości właścicieli zakładów, którzy potrafią wykorzystać istniejące warunki i szanse rynkowe, branża meblowa stała się jednym z najważniejszych filarów polskiej gospodarki. Rozwój branży drzewnej wymaga więc wykwalifikowanej kadry.
      
       Meble Wójcik to jeden z największych w Polsce producentów mebli skrzyniowych. Dzięki sile rodziny, inwestycjom w nowoczesny park maszynowy oraz oddaniu i wytężonemu wysiłkowi pracowników, Grupa Meble Wójcik wyrosła na jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim. W jej skład wchodzą trzy nowoczesne fabryki, które obecnie zatrudniają już 1500 osób. Elbląska firma osiągnęła sukces, którego potwierdzeniem są liczne nagrody branżowe, wyróżnienia, zaufanie klientów, a także fakt, że meble marki sprzedawane są w ponad 20 krajach na całym świecie i w ponad 250 salonach w całej Polsce.
      
       Zapraszamy Cię do współpracy – wykorzystaj swój potencjał, z nami rozwijasz skrzydła i swoje umiejętności.
      
      

Stolarz to zawód przyszłości
      
      
      
---------Art. płatny-------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej