UWAGA!

Wybory po myśli elblążan

Członkowie Sojuszu Młodej Lewicy z okręgu elbląskiego zdobyli większość miejsc we władzach wojewódzkich. Wybory odbyły się w niedzielę w Olsztynie.

Pomimo, że przewodniczącą SML-u w województwie warmińsko - mazurskim została przedstawicielka Olsztyna Monika Rogińska - Stanulewicz, elblążanie mogą mówić o sukcesie niedzielnych wyborów. Do zarządu organizacji weszła dwójka elblążan - Sylwia Różycka-Kowal oraz Marcin Jaroś, czyli przewodnicząca i wiceprzewodniczący elbląskiego SML-u. Ta pierwsza została jednocześnie przedstawicielką województwa we władzach krajowych.
     - Niedzielne wybory to był kompromis pomiędzy nami, a Olsztynem - mówi Sylwia Różycka - Kowal. - Poparliśmy kandydaturę Moniki do stanowiska przewodniczącego, ale mamy za to przewagę w komisji rewizyjnej i sądzie koleżeńskim.
     Władze SML-u wybierało 35 delegatów z całego województwa. Liczba delegatów z każdego powiatu była uzależniona od liczby członków. W całym województwie SML liczy ok. tysiąca członków, zaś okręg elbląski (łącznie należy do niego osiem powiatów) - ponad 600. Z samego Elbląga na wybory pojechało pięć osób. Co da elbląskiej organizacji wynik wyborów?
     - Będziemy mieli lepszy dostęp do władz - odpowiada Sylwia Różycka - Kowal. - Liczymy także na stały dostęp do grantów, imprez i różnych programów. Dostaliśmy już obietnicę, że Elbląg i Olsztyn będą traktowane tak samo przez władze krajowe.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • bla,bla,bla...a wy tylko o tym kto wam uwierzy przeciesz to bajeczka jak z ksiaszki.
 • Młodzi od niedzieli pokochali Olsztyn! Za takie zaszczytne funkcjr można pokochać.A mówiono że to stare komuchy oddały nas Olsztynowi
 • Ciekaw jestem jak potraktuje młodych "jego wysokość", ideologiczny , i nie tylko , przywódca tow. Nowak????
 • Baju , baju będziem w raju z .. Olsztynem ?? ? Już niektórym SLD-owcom "młodym" marzą się stołeczki . Bedą pracować pod dyktando Olsztyna aby się tylko na nich utrzymać. Olsztyn jest zbyt zapyziały i zakompleksiony żeby odpuścił. Dorwał się do Elbląga i ssie ile wlezie. Żeby takie beznadziejne miasto nami rządziło. No nie!!
 • JAK CZYTAM TAKI ARTYKUŁ TO MI SIĘ RZY..Ć CHCE. JAK TO MOŻNA ZA STOŁKI SIĘ SPRZEDAĆ. MAŁE KOMUSZKI POJECHAŁY I WYGRAŁY.A OLSZTYN ICH UWIELBIA - ONI NATOMIAST KOCHAJĄ OLSZTYN. A WPŁYW NA OLSZTYN BĘDĄ MIELI PRZEOGROMNY..... BAJKA - I BĘDĄ ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE.
 • jest taki działacz - Michał Wawryn -"działacz nie z tej ziemi " - kosmiczny aktywista.czy też zaczynał w Olsztynie.!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprawiedliwy(2002-03-28)
 • na debacie zorganizowanej przez młodych demokratów raczej nie było widac ich aktywnosci w sprawach związanych z naszym miastem poza jednym osobnikiem od nich który stwierdził ze młodzi ludzie niepodrzebnie się zebrali bo oni na wszystko maja już rozwiazania.................geniusze jak ich starsi koledzy od wymyslania nowyzh podatków
 • Niewiele się w Elblągu zmieni jeżeli zamiast młodych gniewnych zostaną MŁODZI USTAWIENI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  de-bil(2002-03-28)
 • ...oh kuuurcze, to jest cholernie druzgocąca przewaga - w komisji rewizyjnej , a zwłaszcza w sądzie koleżeńskim, który - znając zdyscyplinowanie członków SLD - zbiera się raz na 5 kadencji, albo i rzadziej:-((( Ale zaraz , zaraz - jak wiem, to do sądów koleżenskich wybiera się najczęściej emerytów albo rencistów, a tu młodzi wystartowali??? Wątpliwa satysfakcja i tym chwalic się na PORTELU ??? Naprawdę nie spodziewałem się TAAAAAAAAKIEGO SUKCESU !!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2002-03-29)
 • Ciekawe czy Sylwia - feministka i Marcin - jej wasal, zaczna swoje ''gierki'' w Olsztynie ? Tu w ElblAgu już śmierdzi ... Niech Olsztyn też sobie powącha !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  matka, żona i kochanka(2002-04-04)
 • po pierwsze NIE Sylwia feministka,a po drugie bys sie chociaz "matko, zono i kochanko" podpisal imieniem czy ksywka,a nie jakimis szyframi grrrrrrrr,a a po trzecie nikt tu nikomu w dupe nie wchodzi, a po czwarte przyjazne stosunki z Olsztynem bardzo nam sie przydadza !!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olisia(2002-04-04)
 • Marcin feministek????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nermal(2002-04-07)
Reklama