UWAGA!

Wychowanie, które procentuje

Elbląg, Wychowanie, które procentuje

To jedno z haseł kampanii, promującej przekazanie 1 proc. podatku na rzecz działalności ZHP. Każdego roku podatnicy oddają symboliczny procent dla harcerzy, by wychowywali, uczyli i bawili dzieci. To najprostsza droga do inwestycji w rozwój twojego dziecka, a także jego rówieśników! W ubiegłym roku przekazano 12 342, 15 zł, dzięki tej kwocie udało zorganizować się ponad 1000 zbiórek harcerskich.

Zebrane pieniądze są przeznaczone na tańszy wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży, szkolenia między innymi z zakresu pierwszej pomocy dla instruktorów, pracę z młodzieżą, a drużyny otrzymują potrzebne do organizacji zbiórek materiały programowe. Hufiec Elbląg ZHP podejmuje się organizacji wielu innych szkoleń oraz imprez dla dzieci i młodzieży.
     Jak elbląscy harcerze próbują informować o możliwości przekazania 1% dla ZHP? Już w marcu każdy harcerz na swoim opisie w komunikatorze Gadu-Gadu będzie miał opis www.dzieci.elblag.pl . Jest to automatyczne przekierowanie na stronę, gdzie dokładnie jest wyjaśnione, jak przekazać swój 1 proc. dla Hufca Elbląg, przy rocznym rozliczeniu. W tym samym miesiącu rozpocznie się akcja malowania chodników. Harcerze zmywalnymi farbami zachęcą do przekazywania 1% na organizacje pożytku publicznego, w tym na ZHP.
     - Przypomnijmy, że działania elbląskich harcerzy nie są finansowane przez budżet państwa. Pozyskiwanie środków jest dla elbląskiego hufca dużym wyzwaniem. A przecież najważniejszym zadaniem ZHP jest wychowanie młodych ludzi. Pieniądze od podatników pozwolą na ulepszanie jakości inicjatyw wychowawczych i imprez organizowanych przez elbląskich harcerzy – podsumowuje Ewelina Dżugan.
     Ważne jest, byśmy zawsze pamiętali o organizacjach pożytku publicznego. Wynagrodzeniem dla osób zaangażowanych w pomoc innym jest satysfakcja i zdobycie większego doświadczenia w pracy z ludźmi.
     
     ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska
     KRS: 0000271499.
     
     
     
     
-------------------- Ogłoszenie bezpłatne ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • bez komentarza, przypomnijcie sobie wszyscy, kto z dzisiejszych polityków lokalnych byli harcerzami? Co oni dobrego zrobili dla miasta, a co dla harcerzy?
 • styczeń- wielka orkiestra świątecznej pomocy luty- nieobozowa akcja zimowa (półkolonie dla dzieciaków) czerwiec- od 30 lat festyn z okazji dnia dziecka "w krainie krola piegus" czerwiec-sierpień- obozy październik- sprzątanie świata listopad- harcerska akcja znicz- pomoc policji, sprzątanie grobów/ dzień niepodległości grudzień- betlejemskie światełko pokoju, wigilia miasta, do tego wiele, projektów szkoleń w którym może uczestniczyć każdy chętny i to jest mało? Chyba wart wesprzeć harcerzy! Bo warto!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zhp.elblag.pl(2009-03-09)
 • ta, a teraz budżet i koszta utrzymania. .. ..
 • następnie sposób zachowania. .. ..
 • A co z tym zachowaniem? Coś nie tak jest?
 • to wykaże kontrola. .. ..
Reklama