UWAGA!

Wyczarują potrawy z czarnej skrzynki

 
Elbląg, To nie pierwszy konkurs kulinarny jaki organizuje szkoła,
To nie pierwszy konkurs kulinarny jaki organizuje szkoła, fot. AD (arch. portEl.pl)

W tym roku po raz pierwszy w Zespole Szkół gospodarczych w Elblągu  zostanie zorganizowany w szkole Ogólnopolski konkurs kulinarny Black Box. Konkurs odbędzie się 4 grudnia. Zadaniem młodych adeptów sztuki kulinarnej będzie stworzenie niezapomnianych potraw z produktów wylosowanych z tzw. czarnej skrzynki.

Celem konkursów, jest propagowanie różnorodności potraw i napojów oraz tradycji kulinarnych, dokonywanie samooceny własnych umiejętności zawodowych, integracja szkół o tym samym profilu kształcenia, rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów, rozbudzanie pomysłowości i inicjatywy, wyrabianie poczucia piękna, estetyki. Celem nadrzędnym, tego konkursu jest wyłonienie młodych kreatywnych przyszłych kucharzy. Zadaniem młodych adeptów sztuki kulinarnej będzie stworzenie niezapomnianych potraw
       z produktów wylosowanych z tzw. czarnej skrzynki. Zespół liczący dwie osoby musi przygotować swoje potrawy w czasie 1,5 godziny. Do konkursu zostały zaproszone szkoły o profilu gastronomicznym z terenu całej Polski. W sumie ma być 16 zespołów.
       Liczymy na to iż młodzież będzie w stanie wyczarować maleńkie arcydzieła dla podniebienia i oczu z zaledwie kilku składników, a wyniki ich eksperymentów będą w stanie zaskoczyć i zadziwić profesjonalistów.
       Do jury zaprosiliśmy znamienite osoby (m. in. restauratorów i szefów kuchni). Będą to: Józef Sadkiewcz, Krzysztof Szulborski, Mariusz Gachewicz, Krzysztof Gradziewicz, Lesław Wyszyński, Artur Wilga, Michał Jankowski, Piotr Niewiadomski. Andrzej Jabłoński, Bogusław Redliński, Krystian Olejnik, Mira Tkacz, Emilia Cirocka.
       Cały konkurs zostanie zorganizowany w całości dzięki hojności sponsorów. Jest to jedyny konkurs, w którym uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w konkursie, poza kosztem dojazdu.
      
Katarzyna Gliniecka, Karolina Wojtusiak - organizatorki konkursu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama