UWAGA!

Wygrali wojskowy obóz po dogrywce

 Elbląg, Kadr z filmu uczniów ZSTI
Kadr z filmu uczniów ZSTI (fot. archiwum szkoły)

Uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu  w trzy dni nakręcili film na konkurs „Wojsko? Lubię to!”. I wygrali! W nagrodę pojadą na kilkudniowy obóz wojskowy.

Na początku lutego pisaliśmy o młodzieży z Elbląga, która wzięła udział w konkursie „Wojsko? Lubię to!”, organizowanym przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie z III klasy o profilu informatycznym z innowacją wojskową z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych (pod opieką Danuty Szwarc oraz Mirosława Kruby) nagrali film, na którym zaprezentowali, dlaczego zdecydowali się na naukę w klasie o takim profilu. W filmie wystąpili: Marta Sterniczuk, Paulina Grudzińska, Kamila Białoszewska, Marta Dorosz, Marek Świtoń, Bartosz Będkowski, Jakub Kaszyc, Łukasz Zacharski, Konrad Osiecki, Marcin Głębicki, Adrian Turoń, Paweł Jakóbczyk, Krzysztof Smyk, Dominik Jankowski. 
       Regulamin konkursu był prosty – produkcja, która zdobędzie największą liczbę kliknięć „Lubię to!”, wygrywa. Jednak do organizatorów napływały informacje o nieprzestrzeganiu w głosowaniu zasad fair play. Sprawdzono zarzuty i okazało się, że są prawdziwe. W pierwszy etapie organizatorzy konkursu postanowili przyznać jedynie II i III miejsce, którymi nagrodzono Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni. W drugim etapie należało przesłać zdjęcie, które odpowiadało na konkursowe pytanie. O zwycięstwie decydowała czteroosobowa komisja powołana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. W jej skład wchodzili fotografowie i fotoreporterzy pracujący dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Po obradach pierwsze miejsce otrzymała elbląska szkoła. W nagrodę uczniowie pojadą na kilkudniowy obóz na początku nowego roku szkolnego.
       - Gdy dowiedzieliśmy się o wynikach, byliśmy bardzo szczęśliwi. Nasza wychowawczyni jest z nas dumna – opowiada Filip Stefaniak, uczeń ZSTI, który wraz z Cezarym Miecielicą stworzył film. – Konkurs zakończył się dopiero po dogrywce, jednak dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swój głos! Bóg, honor, ojczyzna - to dla nas najważniejsze wartości. 
      
       Film ZSTI można zobaczyć tutaj.
      
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama