UWAGA!

Wyjątkowe przedszkole dla wyjątkowych dzieci

 Elbląg, Do tego przedszkola uczęszcza sześcioro dzieci
Do tego przedszkola uczęszcza sześcioro dzieci (fot. Michał Skroboszewski)

To przedszkole to wielka szansa na lepszy rozwój dla niepełnosprawnych dzieci. Dziś (3 listopada) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 oficjalnie je otworzył. Zobacz zdjęcia.

Placówka przy ul. Chopina zapewnia opiekę dla sześciorga dzieci. Wśród nich znalazł się mały Maksymilian, który z wielką chęcią zostaje pod opieką wykwalifikowanej kadry. Funkcjonuje od miesiąca, dziś przyszedł czas na jej uroczyste otwarcie.
       – Po miesiącu uczęszczania Maksia do przedszkola moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne – mówi Natasza Dudzicka, mama Maksymiliana. - Panie są chętne do pracy, otwarte, a mój Maks leci do przedszkola bardzo chętnie. Nawet czasami trudno go wyciągnąć z grupy.
       Maks ma dziś trzy lata i siedem miesięcy. Ma trudności z mową, pod względem ruchowym jest jednak prawdziwym „żywym srebrem”. – Na razie nie mamy postawionej żadnej konkretnej diagnozy, jeśli chodzi o zdrowie naszego syna – mówi pani Natasza. - Jest on jeszcze za mały, by postawić trafną diagnozę. Największe trudności ma z mową, z komunikacją, jednak terapia logopedyczna przynosi spodziewany efekt. Maks zaczyna bardzo ładnie powtarzać, czyli mowa bierna idzie do przodu, zobaczymy, co będzie z mową czynną. Pracujemy nad tym, by Maks mógł być jak najbardziej samodzielny.
       Wielkim plusem placówki jest fakt, że uczęszcza do niej zaledwie sześcioro dzieci. Zapewnia też ona wykwalifikowaną kadrę, a dzieci czują się tutaj bezpiecznie, co jest szczególnie istotne w przypadku niepełnosprawnych dzieci.
       - Panie mają dużo czasu dla tych dzieci, uczą ich samodzielności, korzystania z toalety, samodzielnego jedzenia, ubierania, rozbierania, mycia ząbków – dodaje mama Maksa. - To mi się bardzo podoba, bo są to rzeczy, bez których nie ma normalnego rozwoju. Oczywiście wahałam się, czy zapisać Maksa do tej placówki, bo wcześniej uczęszczał do innej, jednak doszłam do wniosku, że nie zrobię mu krzywdy, przenosząc go w nowe miejsce. Miałam ogromny kredyt zaufania dla tego przedszkola i jestem przekonana, że są tutaj dobrzy fachowcy. Zobaczymy, jak to będzie działać na dłuższą metę.
       W dzisiejszej uroczystości wzięli udział wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz, przedstawiciel warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty, radni oraz rodzice. Nie obyło się bez uroczystego przecięcia wstęgi, pasowania na przedszkolaka, tortu i występów.
       Powstanie punktu przedszkolnego sfinansowało m.in. miasto, przeznaczając na ten cel około 100 tys. złotych.
      
dk

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wychowawcom - wytrwałości i cierpliwości ! Wychowankom - postępów !
 • jak za komuny, ale niektóre osoby popierają ten zwiazek. .. .
 • Czezby konkurencja dla SOSW NR 2? Obawa o utrate uczniów i pracy?
 • To się nazywa inwencja, kreatywność, aktywność na rzecz słabszych i bardziej potrzebujących. Uzupełnienie i tak już bogarej oferty placówki, aby wspomagać elbląskich rodziców.
 • Szczerze gratuluję i cieszę się bardzo, że placówka z którą byłem związany przez trzydzieści siedem lat rozwija się i służy dzieciom specjalnej troski. Wiem, że wszyscy praconicy, a znam ich od wielu lat, zrobią wszystko aby dzieci i ich rodzice byli zadowoleni z tego co Ośrodek proponuje swoim podopiecznym. Szczególne podzikowania i gratulacje należą się „ grupie inicjatywnej” oraz Panu Dyrektorowi za konsekwencję i upór w dążeniu do celu. Duża sprawa. M. Borzęcki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Marek5(2015-11-04)
 • Brawo!!! Samych sukcesów i wciąż otwartych serc dla maluszków!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  lknjhcbvtrh(2015-11-04)
 • Na zdjęciach pięknie i szlachetnie to wygląda oby rzeczywistość nie okazała się inna. Życzę dużo serca i empatii w pracy z DZIEĆMI.
 • Wspaniali ludzie,którzy z wielkim sercem i ogromnym zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Gratuluję :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  życzliwa(2015-11-05)
 • Witam, te przedszkole to wielka sprawa, to ogrom tytanicznej pracy wykonanej czasem kosztem własnego czasu wolnego to w końcu tryumf myśli, że pomogło się nie tylko dzieciom ale też wielu innym ludziom dookoła. Trzeba być bardzo dobrym gospodarzem, menedżerem i mieć to coś żeby takie ogromne przedsięwzięcie dopiąć do szczęśliwego końca. Serdecznie pozdrawiam.
Reklama