UWAGA!

Wyklęte Pytania (polemika)

 
Elbląg, Wyklęte Pytania (polemika)

Michał Glock: Co prawda, prawicowi patrioci nie są w stanie czytać ze zrozumieniem, a ich jedynym zajęciem jest rzucanie się z nienawiścią na pojedyncze słowa, więc P O W I N I E N E M P I S A Ć W O L N O, B O Z N O R M A L N Y M C Z Y T A N I E M T E Ż U N I C H S Ł A B O, ale wychodzę z założenia, że oprócz tych patriotów, których komentarze ostatnio czytałem z uśmiechem, są jeszcze w Elblągu normalnie myślący ludzie i do nich to piszę.

Pan Mateusz Kosiński (czytaj Jego opinię) był łaskaw zarzucić mi bolszewicką moralność… zazwyczaj nie odpowiadam na takie epitety, bo cóż Pan Kosiński może wiedzieć o bolszewikach czy w ogóle o moralności. Ona jest obca nie tylko jemu, ale także części tych żołnierzy wyklętych.
       Gdy ktoś zadaje niewygodne pytania, a tym bardziej pokazuje, że potrafi samodzielnie myśleć, od razu uznawany jest za wroga. No cóż, skoro taka moja rola, to przeciwstawię się ciemnocie i zaściankowemu myśleniu bezimiennych komentatorów. Trochę szkoda, że komentując nie macie odwagi podpisać się z imienia i nazwiska (z jednym wyjątkiem). Ale strzelanie zza węgła jest przecież cnotą bardzo patriotyczną.
       Prawda to ciekawa rzecz, bo istnieje na przekór temu, że niektórzy chcą bardzo ją zmanipulować. Niestety, prawdy zakrzyczeć nie dadzą rady nawet kibice sportowi.
       W czasach słusznie minionego ustroju wypaczano prawdę o Katyniu, działalności AK w czasie wojny itp. Dzisiaj robi się dokładnie tak samo… tyle, że współczesne media pozwalają robić to na dużą większą skalę i w przeciwną stronę.
       Prawda jednak pozostanie zawsze jedna.
       Pan Kosiński i radni, chcąc mu się widać przypodobać, wymyślają obecnie, co ma być nazwane imieniem Żołnierzy Wyklętych. A ja się pytam, cóż takiego dla Elbląga zrobili ci Żołnierze Wyklęci? Jak przysłużyli się Polsce? Pomijam oczywiście tych wspaniałych patriotów, jak gen. Okulicki czy Fieldorf, ale weźmy na przykład sławnego Ognia (Józefa Kurasia), zwykłego bandytę i do tego dezertera z UB… (bo mu w AK nie dali wyższego stopnia wojskowego niż kapral). Też jest w grupie czczonych wyklętych.
       To jak, Panie Kosiński. Porozmawiajmy merytorycznie. Co dali nam ci Żołnierze Wyklęci? Jako osoba posiadająca moralność bolszewicką jestem skażony też niewiedzą w tej materii. Może kapral Kuraś z kolegami zbudowali w Elblągu szkołę lub choćby przytułek? Może odgruzowywali ulice lub urządzali na nowo warsztaty w byłych zakładach Schichaua? A może ich walka przyczyniła się do tego, że Polska wyzwoliła się spod panowania radzieckiego? To są pytania, które zadaje sobie każdy myślący człowiek. Jak długo będę wolny, tak długo będę myślał samodzielnie i tym myśleniem zarażał innych. I wydaje mi się, że radni też zadali sobie to pytanie… dlatego mieli słuszne wątpliwości.
       Jeżeli patriotyczni kibice koniecznie muszą mieć swój skwer, to niech nosi on imię konkretnego człowieka, o którym wiadomo, że był nieposzlakowanym patriotą. To jest merytoryczny kompromis.
       A wracając do patriotów w szalikach koloru niebiesko-biało-żółtego (czy na odwrót). Dewastując budynki w mieście (jak ten w załączeniu przy Moniuszki), dajecie dobry przykład i sygnał dla radnych. Drodzy radni, popierając nieprzemyślane żądania tej grupy wspieracie zwykłych wandali. Zamieszczony napis i patriotyczne hasła były bowiem pisane ręką tej samej osoby, co widać gołym okiem i nie potrzeba grafologa… o tym też pomyślcie.
      
dr Michał Glock
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Won z poltyka na stadionach !!
 • Piszę do ciebie powoli, bo wiem że powoli czytasz - to mniej więcej wynika z pseudo patriotycznej dyskusji nie bardzo wiadomo na jaki temat, bo gdy do dzieła i za łby biorą się socjaliści i narodowcy na pewno ten wyższy stan upojenia racjami wyższymi będzie przypominał kabaret lub rynsztok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  10
  MiejscowyAborygen(2014-01-29)
 • Michałku słoneczko ty moje z tym cytatem trochę ciebie poniosło " . .. Ale strzelanie zza węgła jest przecież cnotą bardzo patriotyczną. .. ." toż to ulubiony cytat twojego drogiego przyjaciela felietonisty i bajkopisarza tak lansowanego przez ciebie na kaliningradzkich salonach. Czyżby ze zdrówkiem było dużo lepiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  6
  trójpartyjneporozumienie(2014-01-29)
 • a wogole co ci przeszkadzaja wykleci panie autorze ze tak japa klapiesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  5
  pkfwepokfwopq[kf(2014-01-29)
 • I kto mu dal doktora ????? nie wiem ile autor tego artykulu ma lat, ale pewnie było to w czasach poprzedniego systemu !!!!! podarzajac pana rozumowaniem zarzuca pan Panu Kosinskiemu, ze nie ma pojęcia o bolszewikach bo jest za młody????? a sam nazwa pan Jozefa Kurasia bandyta, dezerterem z UB - i moje pytanie - pracowal pan z nim na UB ????? bral pan z nim udział w tych " rozbojach" ????? na pewno NIE - pewnie przeczytal pan pare komunistycznych broszurek, wysluchal pan paru opowieści ludzi poprzedniego systemu bedacych na smyczy ruskich i jest pan teraz wszechwiedzący, na dodatek dr :D i ostatnie - wie pan czemu Zolnierze Wykleci nie wybudowali zakladow pracy, nie odgruzowywali ulic itp. - BO ICH WYMORDOWALI W PIWNICACH SLUGUSY STALINA panie doktor od siedmiu boleści !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  11
  czlowiekpozawodowce(2014-01-29)
 • Proszę pana, takim myśleniem zarazi pan niewielu. Może tych, którzy historią się nie interesują i nie znają faktów. Tu na pewno trafi pan na podatny grunt do rozsiewania swojej zarazy. Ale epidemii z tego nie będzie.
 • Michal Glock, skad ty mozesz czerpac wiedze o Zolnierzach Wykletych, chyba z akt UB. W tamtych czasach tylko ludzie przekazywali sobie info na ten temat. W prasie, radiu itd byla jedynie komunistyczna zaklamana propaganda. Sam przyznajesz, ze masz z lekka odchyly lewicowe, z sympatia na wschod !!!A jak chcesz rozwiazac problem polemiki, to zorganizuj spotkanie, ludzie na pewno przyjda i nikt nie bedzie mial zadnych oporow. Chyba, ze tylko poprzez internet taki odwazny jestes ?
 • Stara komunistyczna zasada - każdy myślący inaczej to faszysta, ksenofob i co tam jeszcze. Autor wyraźnie hołduje tej zasadzie. Ale drogi autorze, odbijając piłeczkę, czy Józef Stalin też odgruzował choćby kawałek Elbląga ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  4
  jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa(2014-01-29)
 • dobre pytanie panie doktorku, musi pan się z nim zwrócić do Kancelarii Prezydenta R. P. , pewnie pan nie wie, że prezydent Bronisław Komorowski ustanowił święto Żołnierzy Wyklętych, wydaje mi się, że wyjaśni panu dlaczego to zrobił, tylko niech pan pisze do niego P O W O L I
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  pisznaberdyczów(2014-01-29)
 • Michale, a co dobrego zrobiła rodzina Nalazków dla Elbląga?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  Jacek_Zbrzeźny(2014-01-29)
 • Panie Glock-pyta Pan co zrobili dla Polski, Elblaga? Nie przyszło Panu do głowy ze podczas wojny walczyli min. po to zebys mógł Panie Glock wypisywac brednie a po tzw. zakończeniu wojny ciężko coś zrobić kiedy siedzi się w ubeckiej katowni. I z tego powodu młodsze pokolenie zapamięta haslo:ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY :pamięć i szacunek dla ofiar a nie ich oprawców. Pisanie na murach -jest nie najlepszym pomysłem to fakt, mam nadzieję ze będą lepsze np. murale.
 • Anna Glocka! ahahaah
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  kdkdjdn(2014-01-29)
Reklama