UWAGA!

Wyloguj się do życia

 Elbląg, Młodzież podczas spotkania opowiadała o tym, jak ważne w życiu są emocje
Młodzież podczas spotkania opowiadała o tym, jak ważne w życiu są emocje (fot. Anna Dembińska)

Lepiej mieć kilku sprawdzonych przyjaciół w realu niż setki wirtualnych znajomych. Lepszy kontakt w cztery oczy niż rozmowa przez Internet. O tym, jak ważną rolę w życiu odgrywają emocje i jaka korzyść płynie z kontaktu z drugim człowiekiem opowiadali kolegom Mateusz, Daniel, Hania i Ela - elbląscy licealiści podczas konferencji „Uwolnić emocje”.

Najlepszą drogą do uwolnienia emocji jest „wylogowanie się do życia”, czyli rezygnacja z rozmów przez Internet czy wirtualnego kontaktu przez telefon. Słowo pisane nie jest bowiem najlepszą formą wyrażania emocji. Dobitniej wyraża je barwa głosu, postawa ciała czy kontakt z drugą osobą twarzą w twarz. Dziś (15 marca) licealiści przekonywali swoich kolegów, by ograniczyli rozmowy z rówieśnikami przez Internet i znaleźli więcej czasu na spotkania w realu.
       - Chcemy pokazać naszym kolegom, jak okazywać emocje i przekonać ich, by mniej czasu spędzali przed komputerami czy telefonami, w świecie Internetu – mówił przed konferencją Mateusz Radziszewski z Zespołu Szkół Pijarskich, jeden z uczniów realizujących projekt „Uwolnić emocje”. - Chcemy opowiedzieć uczniom o sposobach wyrażania emocji i pokazać, że każda emocja spełnia swoje określone role, a także powiedzieć, jakie korzyści płyną z okazywania emocji twarzą w twarz. Będziemy zachęcać uczniów do wyjścia na zewnątrz, pobawienia się i zaszalenia, by mieli potem wspomnienia związane z kontaktem z realnymi przyjaciółmi. Chcemy pokazać, że stopniowo można odejść od pisania przez Internet.

  Elbląg, Wyloguj się do życia
(fot. AD)


       A młodzież obecnie bez Internetu obejść się nie potrafi. Mogę podać przykład mojej młodej znajomej, która będąc na urodzinach u babci rozmawiała z kuzynami na Facebooku. Sytuacja nie byłyby może dziwna, gdyby nie fakt, że kuzyni siedzieli tuż obok niej na tej samej imprezie.
       Jakie płyną korzyści z „wylogowania się do życia”? – Dzięki spotkaniom z przyjaciółmi lepiej funkcjonujemy w społeczeństwie, w pełni korzystamy z życia, osiągamy dobre samopoczucie i zachowujemy zdrowie – przekonywali podczas konferencji Mateusz, Daniel (również z Zespolu Szkół Pijarskich) i Hania (uczennica II LO), organizatorzy młodzieżowej konferencji.
       Konferencja to jeden z elementów projektu „Zwolnieni z teorii”, która zrzesza osoby kreatywne ze szkół średnich oraz studentów. Jego celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczniów w zarządzaniu projektami i inspirowanie do społecznej aktywności. Wyzwaniem dla uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama