UWAGA!

Wymarzony pobyt w górach? Czym kierować się podczas wyboru noclegu w Zakopanem?

2019-08-26
11:37
 
Noclegi w Zakopanem blisko lasu oraz gór
Noclegi w Zakopanem blisko lasu oraz gór

Prawie 700 kilometrów dzieli cię od Zakopanego. Czy urlop na drugim końcu Polski jest rzeczywiście wart takiej trasy? Przekonasz się, że tak, kiedy poszukasz zakwaterowania. Zajmuje to dużo mniej czasu niż można przypuszczasz, a z wybranej oferty będziesz chciał korzystać w kolejnych latach.

Korzystne noclegi w Zakopanem - gdzie szukać?
       Wyjazd z Elbląga do Zakopanego wymaga przygotowania, niezależnie od tego czy jest motywowany pracą czy życiem osobistym. Ze względu na odległość, trzeba uwzględnić co najmniej kilka dni w górach. Z tego powodu wybór noclegu staje się kluczowy - musisz mieć pewność, że zatrzymasz się w miejscu, które sam wybrałeś, w zgodzie z przekazywanymi wcześniej informacjami czy publikowanymi zdjęciami. Sympatycy gór szukają południowej atmosfery nie tylko podczas wędrówek czy zwiedzania miejscowości, ale też w miejscu zakwaterowania - w aranżacji wnętrza, zapachach pomieszczeń, innej architekturze. Urlop czy wyjazd służbowy w Tatry to zatem cały szereg spójnych elementów, które wpływają na ostateczne wrażenia, regenerację sił, nastrój i wspomnienia.
       Najszybszym sposobem jest szukanie noclegu przez Internet, przy wykorzystaniu zaufanych i sprawdzonych stron. Swój pierwszy urlop w górach możesz oprzeć na informacjach o korzystnych noclegach w Zakopanem. Proces poszukiwań przebiega sprawnie, dzięki panelowi precyzującemu oczekiwania. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu i ochoty na przeglądanie setek ofert np. w kolejności dodania, ale jasno wiedzą jaki rodzaj obiektu ich interesuje, ilu posiłków dziennie potrzebują i czy dostęp do wi-fi jest rzeczywiście niezbędny. Hotele, apartamenty, pensjonaty, drewniane domki, ośrodki wypoczynkowe - jeśli zaczniesz od określenia najbardziej preferowanego miejsca, szybciej znajdziesz i wybierzesz zakwaterowanie.
       Szczegółowa analiza potrzeb, planu pobytu i budżetu jest zresztą podstawowym krokiem przygotowań. Jeśli chcesz zaoszczędzić na noclegach, a całe dnie spędzać na wycieczkach czy wyjazdach, na stronie na pewno znajdziesz tanie oferty. Ważne jednak, aby rezerwować je z większym wyprzedzeniem niż pokój w wilii - tylko to jest gwarancją wolnych miejsc. Jeśli wyjazd zaplanujesz po to, aby pracować i na jakiś czas zmienić otoczenie biura - kieruj się nie ceną, ale np. stylem urządzania przestrzeni, dostępem do ogrodu i pełnym wyżywieniem. Nawet drewniany hostel z haftowanymi firankami będzie w górach przyjemniejszy niż minimalistyczne wnętrze w prywatnej kwaterze. Zakopiański styl wpłynie na lepszą koncentrację, oderwanie się od życia w północnej Polsce i pomimo pracy, pozwoli też umysłowi odpocząć.

  Widok na góry w Zakopanem
Widok na góry w Zakopanem


       Zakopane i bezcenne atrakcje
       Grillowane oscypki, grzane wino czy lokalne pierogi mają oczywiście swoje ceny. Tak jak przywiezione pamiątki i inne atrakcje, za które trzeba zapłacić np. bilet wstępu (np. wjazd na Gubałówkę albo przejażdżki dorożką). Wszystko to co obciąża portfel jest jednak częścią całej zakopiańskiej atmosfery, w której skład wchodzą także wyjątkowe, tatrzańskie i bezcenne widoki. Każdy turysta powinien odwiedzić Morskie Oko, czyli największe jezioro w Tatrach. Pięknie prezentuje się zarówno latem, jak i w scenerii zimowej. Spacer po Krupówkach, czyli ulicy ze sklepami, kawiarniami i karczmami wprowadza w góralską atmosferę, o której na Północy myśli się zwykle z nostalgią i wyczekiwaniem kolejnych wyjazdów.
       Na co jeszcze zwrócić uwagę w Zakopanem? Na zjeżdżalnię grawitacyjną (dostępną od kwietnia do listopada) o długości 750 metrów. To tor na Gubałówce, z widokiem na panoramę Tatr. Chętnie korzystają z niej rodzice z dziećmi i młode pary. Sympatią turystów cieszy się też dzielnica o nazwie Krzeptówki, zdominowana przez zabudowę w stylu ludowym. Na Krzeptówkach jest znane Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej istniejące dopiero od kilkudziesięciu lat. Zima przyciąga do Zakopanego narciarzy i fanów sportów zimowych - nie brakuje lodowisk, wyciągów, specjalnych tras i nawet zorganizowanych na ulicach kuligów dla tych, którzy lubią jeździć na sankach (w tym także dorosłych). Prężnie rozwija się też życie artystyczne i kulturalne, a miejsca takie jak np. Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza czy kino "Giewont" są prestiżowe, znane w całej Polsce.
      
       Zakopane i noclegi w górach - Podsumowanie
       Dla mieszkańców Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego kierowanie się na południe Polski to szczególna odskocznia od rzeczywistości. Jednocześnie to większa potrzeba planowania i przygotowań (niż w przypadku np. osób z Dolnego Śląska), a najważniejszym elementem jest przemyślane zakwaterowanie - nawet jeśli wybierasz się do Zakopanego tylko na dwie noce. Ilość dostępnych ofert może w pierwszym wrażeniu wprowadzać chaos, jednak dzięki stronom umożliwiającym podane własnych preferencji, wszystko idzie sprawnie. Decyzje o tym w jakich warunkach chcesz się zatrzymać, jak powinno wyglądać wyżywienie, czy chcesz zabrać ze sobą psa albo zostawić samochód na bezpiecznym, strzeżonym parkingu wliczonym w cenę - wszystko to ułatwia wyszukiwanie najlepszego lokum na wiarygodnym portalu.
      
      

----------Art. promocyjny---------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej