UWAGA!

Wypowiedzenie polisy OC - co trzeba o nim wiedzieć?

2019-04-02
12:17
 
Wypowiedzenie polisy OC - co trzeba o nim wiedzieć?

Kierowcy, którzy wykupują całoroczne polisy OC, powinni pamiętać, że należy je wypowiadać, jeżeli nie chce się, by ubezpieczenie zostało automatycznie przedłużone o kolejny rok. W jaki sposób należy to zrobić?

Wypowiedzenie w formie pisemnej
       W celu wypowiedzenia całorocznej polisy OC powinno się złożyć odpowiednie dokumenty co najmniej na jeden dzień przed upływem terminu obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej. Wypowiedzenie powinno mieć formę pisemną. Składa się je osobiście w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego lub przesyła pocztą za pomocą listu poleconego. W drugim przypadku wiążąca jest data nadania listu. Możliwe jest również dostarczenie wypowiedzenia za pomocą poczty elektronicznej lub fax-u - ważne jest, by na zeskanowanym dokumencie widoczny był własnoręczny podpis. Jeżeli polisa OC zostanie wznowiona, umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie jej trwania. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma jednak prawo zażądać uiszczenia opłaty za obowiązujący okres ochrony.
       Istnieje kilka wyjątków, w których polisa całoroczna nie zostanie odgórnie przedłużona w przypadku braku wypowiedzenia. Dzieje się tak, gdy składki były opłacone jedynie częściowo lub gdy towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie upadłości bądź likwidacji. Podobnie jest w przypadku wypowiedzenia towarzystwu ubezpieczeniowemu zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie zawierania umów OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, wypowiedzenie umowy OC na ubezpieczenie-oc.auto.pl jest dokładnie opisane krok po kroku.
      
       Kiedy warto wypowiedzieć umowę OC?
       Wypowiedzenie umowy OC jest opłacalne, gdy ma się możliwość skorzystania z tańszej polisy. Ubezpieczenie jest obowiązkowe, a zakres jego ochrony jest taki sam bez względu na to, gdzie wykupi się polisę. Z tego powodu kierowcom najbardziej opłaca się wykupić najtańsze możliwe ubezpieczenie. Wybierając ubezpieczenie oc na ubezpieczenie-oc.auto.pl, można zdecydować się na nową polisę zarówno w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, jak i w innym zakładzie.
       Zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego jest opłacalna również w sytuacji, gdy wybierając OC w ramach innej umowy, dodatkowo można skorzystać z innych niedrogich ubezpieczeń. Często możliwe jest wykupienie razem OC i AC z szerokim zakresem ochrony. Dodatkowo niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżki dla posiadaczy OC, którzy zdecydują się również na ubezpieczenie domu, polisę na życie, ubezpieczenie turystyczne lub na prywatny pakiet ubezpieczenia zdrowotnego dla siebie i członków rodziny.
      

       ---- materiał płatny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej