UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyróżnienie dla uczniów ZSIŚiU

 
Elbląg, Wyróżnienie dla uczniów ZSIŚiU
fot. nadesłana

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu przystąpił do realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod patronatem IPN : „O tym nie można zapomnieć ... spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów”.

Udział w projekcie dostarczył uczniom wiedzy na temat dwóch typów władzy totalitarnej – zbudowanej w Niemczech - opartej na nacjonalizmie i rasizmie oraz powstałej w ZSRR - odwołującej się do komunizmu i pojęciu klasy.
       Uczniowie chętni do udziału w projekcie dobrali się sami w czteroosobowe zespoły. Ich zadaniem było zgromadzenie materiału notacyjnego, stanowiącego punkt wyjścia do refleksji na temat konsekwencji społecznych i psychologicznych ustroju totalitarnego. Nauczyciel i uczniowie odnaleźli i skontaktowali się ze świadkami historii - kobietami, które przebywały w łagrze i nagrali z nimi wywiady. Uczestnicy zaprezentowali wywiady w czasie podsumowania działań projektowych na konferencji w Warszawie. Projekt miał pokazać, w jaki sposób odbierają i doświadczają świata kobiety, jakimi wartościami się kierują, w jaki sposób wojna wpłynęła na ich dalsze losy.
       Głównym celem projektu było zebranie notacji od świadków historii.
       Za realizację programu w szkole odpowiadała jego koordynator – Joanna Pawlukowicz, a później Katarzyna Jankowska.
       Nagrodą dla zespołu, który otrzyma najwyższe oceny za nagrane notacje jest udział w wyjeździe do miejsca pamięci - byłego obozu w Ravensbrück.
       I tak się stało! Drużyna, - która przeprowadziła wywiad z panią Marią Sadowską pt.: „Ocalić od zapomnienia – Ocalona z Państwa Demonów” - w składzie: Izabela Jasińska, Alicja Korkosz, Sylwia Miśta, Agata Masalska, zdobyła wyróżnienie.
       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie realizowali z nami ten program. To nasz wspólny sukces!
      
Joanna Pawlukowicz i Katarzyna Jankowska, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama