UWAGA!

Wyróżnienie oddziału ŻW w Elblągu

 
Elbląg, Wyróżnienie oddziału ŻW w Elblągu
fot. Sylwia Guzowska

14 sierpnia 2013 r. będzie dniem, który zapadnie głęboko w pamięci każdemu żołnierzowi i pracownikowi wojska oddziału ŻW w Elblągu. W tym dniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego podczas spotkania, które odbyło się w Centrum Konferencyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie uhonorował oddział ŻW w Elblągu wpisaniem nazwy i osiągnięć oddziału do „Księgi Honorowej Wojska Polskiego”.

Wyróżnienie przyznano elbląskiej jednostce za profesjonalizm i zaangażowanie oraz szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, w tym szkoleniowych, w czasie
       pokoju. Wyróżnienie odebrał osobiście z rąk ministra obrony narodowej komendant oddziału ŻW w Elblągu – płk Sławomir Urbański. Elbląski oddział znalazł się w doborowym gronie 6 jednostek i instytucji wojskowych wyróżnionych przez ministra za prowadzoną działalność w czasie pokoju.
       Wpisanie nazwy i osiągnięć oddziału lub instytucji wojskowej do „Księgi Honorowej Wojska Polskiego” następuje na podstawie ustawy z dnia 9 października 2009 roku o dyscyplinie wojskowej za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, w tym szkoleniowych w czasie pokoju, w razie ogłoszenia mobilizacji lub stanów nadzwyczajnych, użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w kraju i poza granicami państwa w działaniach antyterrorystycznych, akcjach humanitarnych, poszukiwawczych lub ratowniczych, a także w zwalczaniu klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków.
       „Księga Honorowa Wojska Polskiego” przechowywana jest w skarbnicy tradycji wojskowej – Muzeum Wojska Polskiego.
st. chor. szt. Paweł Kowalski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama