UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyróżnienie oddziału ŻW w Elblągu

 
Elbląg, Wyróżnienie oddziału ŻW w Elblągu
fot. Sylwia Guzowska

14 sierpnia 2013 r. będzie dniem, który zapadnie głęboko w pamięci każdemu żołnierzowi i pracownikowi wojska oddziału ŻW w Elblągu. W tym dniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego podczas spotkania, które odbyło się w Centrum Konferencyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie uhonorował oddział ŻW w Elblągu wpisaniem nazwy i osiągnięć oddziału do „Księgi Honorowej Wojska Polskiego”.

Wyróżnienie przyznano elbląskiej jednostce za profesjonalizm i zaangażowanie oraz szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, w tym szkoleniowych, w czasie
       pokoju. Wyróżnienie odebrał osobiście z rąk ministra obrony narodowej komendant oddziału ŻW w Elblągu – płk Sławomir Urbański. Elbląski oddział znalazł się w doborowym gronie 6 jednostek i instytucji wojskowych wyróżnionych przez ministra za prowadzoną działalność w czasie pokoju.
       Wpisanie nazwy i osiągnięć oddziału lub instytucji wojskowej do „Księgi Honorowej Wojska Polskiego” następuje na podstawie ustawy z dnia 9 października 2009 roku o dyscyplinie wojskowej za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, w tym szkoleniowych w czasie pokoju, w razie ogłoszenia mobilizacji lub stanów nadzwyczajnych, użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w kraju i poza granicami państwa w działaniach antyterrorystycznych, akcjach humanitarnych, poszukiwawczych lub ratowniczych, a także w zwalczaniu klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków.
       „Księga Honorowa Wojska Polskiego” przechowywana jest w skarbnicy tradycji wojskowej – Muzeum Wojska Polskiego.
st. chor. szt. Paweł Kowalski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama