UWAGA!

Wyruszą do Świętego Gaju

 Elbląg, Wyruszą do Świętego Gaju
fot. AD (arch. portEl.pl)

W sobotę (30 kwietnia) pielgrzymi z Elbląga i okolic udadzą się do oddalonego o ok. 25 km od naszego miasta Świętego Gaju, czyli na miejsce śmierci św. Wojciecha, który jest głównym patronem Diecezji Elbląskiej.

Święty Gaj to wieś znajdująca się w odległości ok. 25 km od Elbląga. To tam każdej wiosny od lat pielgrzymują tysiące mieszkańców naszego miasta i okolic. Tak będzie i w tym roku.
      
       Pieszo, autokarem i na rowerach
       Kontynuując zapoczątkowaną przed laty tradycję, w roku 1050 rocznicy chrztu Polski mieszkańcy Elbląga i okolic wyruszą pieszo o godz. 6.30 rano spod katedry św. Mikołaja do Świętego Gaju, by tam wziąć udział w uroczystościach upamiętniających męczeńską śmierć św. Wojciecha – patrona Polski i naszej diecezji. Parafie elbląskie przygotowały również możliwość dojazdu na miejsce autokarami, co umożliwi udział w uroczystościach zwłaszcza osobom starszym i schorowanym. Osoby, które chcą trasę marszu przebyć na rowerach, mogą sią zgłaszać do parafii św. Jerzego przy ul. Bema 10, gdzie organizowana jest pielgrzymka rowerowa.
      
       W tym roku uroczysta liturgia rozpocznie się w Świętym Gaju w sobotę (30 kwietnia) o godz. 15. Przewodniczyć jej będzie biskup elbląski Jacek Jezierski. Homilię wygłosi arcybiskup Wojciech Ziemba, metropolita warmiński. Po zakończeniu uroczystości powrót autokarem do Elbląga (koszt ok. 10-15 zł, zapisy w parafiach).
      
Marta Kowalczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama