[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z Comeniusem do Styrii

Za nami już drugie spotkanie z naszymi przyjaciółmi z programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół „Uczenie się przez całe życie”. Tym razem gospodarzami byli partnerzy z Austrii - przedstawiciele Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług byli w Hauptschule und Polytechnische Schule w St. Peter am Ottersbach.

22 lutego. St. Peter am Ottersbach przywitało nas piękną pogodą i uśmiechami młodzieży. Tradycyjnie pierwszy dzień wizyty upłynął na zwiedzaniu szkoły – Hauptschule und Polytechnische Schule. Z zainteresowaniem zaglądaliśmy we wszystkie zakamarki, oglądaliśmy sale lekcyjne, przyglądaliśmy się prowadzonym w nich zajęciom. Projekt Comenius to nie tylko zabawa, ale i praca – więc nauczyciele odbyli w tym dniu szkolenie „Moodle”. Wieczorem mogliśmy wspólnie wspominać wizytę w Czechach i cieszyć się spotkaniem przy tradycyjnej styryjskiej kolacji – „Buschenschank” (styryjskiej, gdyż St. Peter am Ottersbach leży właśnie w Styrii). Mieszkańcy Styrii uwielbiają dynię – wykorzystują ją do przygotowywania zup i ciast, podczas pieczenia chleba dodają pestki z dyni, ale przede wszystkim wykorzystują ją do produkcji oleju. My mieliśmy okazję przyjrzeć się produkcji oleju z pestek dyni (Kernöl) w jednym z agroturystycznych gospodarstw.
       23 lutego. We wtorek udaliśmy się do Graz. To stolica Styrii, miasto uniwersyteckie i centrum kultury o bogatej historii. Podczas krótkiej wycieczki po malowniczych uliczkach Graz udało nam się zobaczyć m.in. późnogotycką katedrę, barokowe Mauzoleum Ferdynanda II, renesansowy ratusz, wieżę zegarową i ruiny zamku Schlossberg. Tego dnia byliśmy także gośćmi władz miasta w miejskim ratuszu.
       24 lutego. Trzeciego dnia wybraliśmy się na autokarową wycieczkę wzdłuż południowo-wschodniej Styrii. Podziwialiśmy m.in. przepiękne krajobrazy leżącego na granicy ze Słowenią Straden, tajemniczy zamek Riegersburg położony na skałach wulkanicznych gór Styrii. Zażywaliśmy kąpieli w jednym ze słynących z gorących źródeł regionalnych spa w Bad Radkersburg. Odwiedziliśmy także jedno z najsłodszych miejsc na świecie – fabrykę czekolady Zotter. W tej zaczarowanej, czekoladowej krainie z rozkoszą śledziliśmy produkcję czekoladek od ziarenka kakaowca do przepysznej tabliczki.
      

 


       25 lutego. Czwartek był niezwykle pracowity. Tego dnia w międzynarodowych grupach braliśmy udział z zajęciach lekcyjnych, m.in. z geografii, biologii, chemii, języka angielskiego w Hauptschule und Polytechnische Schule St. Peter am Ottersbach. To była świetna okazja, by wzbogacić swoją wiedzę na temat krajów partnerskich, szlifować języki obce – by poznawać siebie nawzajem. Nauczyciele mogli także ustalić plan kolejnej wizyty – tym razem w Turcji. Dzień zakończył się uroczystą kolacją – pożegnaniom nie było końca.
       26 lutego. Piątek był dniem wyjazdu z austriackiego St. Peter am Ottersbach. Zmęczeni długą podróżą, ale szczęśliwi wróciliśmy do Elbląga. Już teraz zapraszamy na kolejną relację z wizyty przedstawicieli Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w ramach programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół „Uczenie się przez całe życie” – z Adiyaman w słonecznej Turcji.
      
      

Magdalena Goryszewska, ZSIŚIU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • bardzo mi się podoba opis obowiązków tej Pani na GoldenLine Obowiązki: wykonywanie zadań dydaktycznych w tym: przygotowanie i prowadzenie lekcji z uwzględnieniem metod aktywizacyjnych i wykorzystaniem bogatych środków dydaktycznych, propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie postaw proekologicznych. Bardzo dobry marketing, mam nadzieję że prawdziwy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  manager(2010-03-07)
 • sorki miał być te opis (fakt nawet podobne) Obowiązki: wykonywanie zadań dydaktycznych w tym: przygotowanie i prowadzenie lekcji z uwzględnieniem metod aktywizacyjnych i wykorzystaniem bogatych środków dydaktycznych; wychowawca klasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  manager(2010-03-07)
Reklama