UWAGA!

Z E.Leclerc "Dbamy i Mamy"

 Elbląg, Z E.Leclerc "Dbamy i Mamy"
fot. nadesłana

Szkoła Podstawowa nr 16 we współpracy z hipermarketem E.Leclerc już po raz trzeci wzięła udział w akcji ekologicznej pod hasłem „Dbamy i Mamy”. Wspólne zaangażowanie szkoły i hipermarketu w działalność proekologiczną sprzyja podnoszeniu wiedzy na temat środowiska wśród dzieci i dorosłych oraz zachęca do aktywnych działań na rzecz jego ochrony.

W bieżącym roku Otwartej Szkoły podczas „Dbamy i Mamy” promowaliśmy wśród społeczności szkolnej i lokalnej: przyrodę, matematykę czytelnictwo i sport.
       Nasi uczniowie w ramach akcji „Dbamy i Mamy” oraz ogólnopolskiego Sprzątania Świata 2015 pod nazwą Wyprawa-Poprawa aktywnie uczestniczyli w porządkowaniu terenów przyszkolnych. Ponadto klasy pierwsze, drugie i czwarta podczas edukacyjnej wyprawy do Bażantarni we współpracy z przedstawicielami Nadleśnictwa, Straży Miejskiej oraz Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej sprzątały wyznaczone miejsca zielone. Podsumowaniem działań terenowych było wspólne ognisko połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka.
       Finał tegorocznej edycji „Dbamy i Mamy” odbył się w sobotę, 26 września w naszej szkole. Wśród zaproszonych gości byli pracownicy E.Leclerca oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

 

W sobotnim turnieju ekologiczno-sportowym nasi uczniowie mogli wykazać się tajnikami wiedzy z różnych dziedzin, talentem plastycznym oraz sprawnością fizyczną poprzez udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. Najpierw przystąpiliśmy do konkursu plastycznego pod tytułem „Przyroda dla nas, my dla przyrody”, w którym to dzieci korzystając z różnych technik plastycznych obrazowały swoje skojarzenia związane z tym hasłem. Następnym etapem turnieju był „Mistrz wiedzy”, w którym uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania w sześciu kategoriach; matematyka, czytelnictwo, przyroda, ekologia, zdrowa żywność, plastyka, Ostatnim etapem sobotniego turnieju były zmagania sportowe na szkolnym Orliku. Tu przed naszymi uczniami stały takie wyzwania jak: rzuty do celu, przeciąganie liny i sztafeta klas. Wszyscy uczestnicy akcji spisali się fantastycznie i w podzięce za duże zaangażowanie ze strony naszej szkoły hipermarket E.Leclerc ufundował liczne nagrody książkowe, piłki, puzzle, farby, oraz nagrodę główną - laptopa, z którego uczniowie będą mogli korzystać na zajęciach komputerowych.
      
       Dyrekcja szkoły dziękuje sponsorom za hojność, wszystkim organizatorom akcji, pracownikom szkoły i E.Leclerc, przyjaciołom naszej placówki, dzieciom, rodzicom za liczne przybycie, ogromne zaangażowanie i okazaną pomoc.
      

---reklama---

      
organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama