UWAGA!

Z ekologią za pan brat

Elbląg, Zdjęcia z archiwum SP 23.
Zdjęcia z archiwum SP 23.

21 października Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu otrzymała Certyfikat II stopnia Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Szkoła znalazła się wśród 29 placówek naszego województwa, wyróżniających się w dziedzinie ekologii. Aby otrzymać nagrodę należało wykazać się osiągnięciami w zakresie „Edukacji dla zrównoważonego rozwoju".

Na przełomie lat 2004 - 2008 przedsięwzięcia ekologiczne szkoły zaowocowały otrzymaniem czterech nagród głównych w kolejnych edycjach „Programu ekozespołów w mojej szkole" na etapie wojewódzkim i główną nagrodą w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programu Ekozespołów. Szkoła otrzymała Świadectwo Szkoły Ekologicznej, przyznane przez Prezydenta Miasta Elbląga.
     Akcja Sprzątania Świata, Dzień bez samochodu, „Święto drzewa", „Pomoc bezdomnym zwierzętom", „Dzień wody", Dzień Ziemi, „Dni ochrony przyrody" - to kampanie ekologiczne, które na stałe wpisały się do kalendarza szkoły. Treści ekologiczne zostały włączone w międzynarodowy projekt „Muzyka i sztuka językiem narodowym", realizowany przez szkołę w ramach programu Comenius.

 


     Działalność ekologiczną szkoły wspiera środowisko lokalne i rodzice uczniów. Tradycją szkoły stał się festyn rodzinny, promujący ekologiczny styl życia. Jak systematycznie segregować i zmniejszać ilości odpadów, zmniejszać zużycie wody,
     oszczędzać energię, dbać o czystość powietrza, zdrowo się odżywiać, być odpowiedzialnym za zwierzęta, chronić przyrodę - wiedzą już pierwszoklasiści, bo już od początku edukacji uczestniczą w zajęciach o charakterze ekologicznym.
     Efekty działalności ekologicznej szkoły nie byłyby możliwe bez wsparcia i współpracy następujących instytucji : Zakładu Utylizacji Odpadów, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Schroniska dla zwierząt, Stacji Utylizacji Wody, Wydziału Gospodarki Komunalnej
     i Ochrony Środowiska, Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska, Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, Elbląskiego i Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama