UWAGA!

Z ortografią za pan brat

 
Elbląg, Z ortografią za pan brat
fot. nadesłana

Zawiłości polskiej ortografii dają się we znaki niejednemu dorosłemu. Cóż ma dopiero powiedzieć dziewięciolatek, który musi poprawnie napisać wyrazy: harmonizują, żółte żonkile czy elblążanie? A właśnie z takimi zadaniami zmagali się w minioną sobotę uczniowie klas II i III elbląskich podstawówek podczas pisania nie najłatwiejszego dyktanda o Elblągu.

Tekst dotyczył naszego miasta, ponieważ w SP 4 realizujemy projekt edukacyjny Moja Mała Ojczyzna - jej skarby przeszłości, teraźniejszość i przyszłość. A to właśnie my już po raz dziesiąty byliśmy gospodarzami międzyszkolnego konkursu ortograficznego pt. Z ortografią za pan brat. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
       1. Dyktando o tytuł „Mistrza ortografii” – rywalizacja indywidualna.
       W tej konkurencji wśród uczniów klas II zwyciężyła, uzyskując tytuł ,,Mistrza ortografii”, Marta H. z SP 18. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Z. z ZPSM, a trzecie miejsce zdobył Patryk G. z SP 16. Wśród uczniów klas III zwycięzcą okazał się Filip W. z SP 25 , drugie miejsce zdobyła Maria G. z SP 18, trzecie Paulina G. z SP 21.
       2. Ortograficzne krzyżówki, rebusy, zagadki, łamigłówki - rywalizacja zespołowa. W tych zmaganiach z ortografią najlepsi okazali się uczniowie SP 25, drugie miejsce zajęli uczniowie SP 19, a trzecie uczniowie z SP 16.
       Była to już dziesiąta edycja konkursu, ale i tym razem uczestnicy przekonali się, że tajniki polskiej ortografii można zgłębiać poprzez zabawę, a zdrowa rywalizacja i stosowanie zasad fair play to źródło pozytywnych emocji.
       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie (SP 8, SP11, SP 16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 25, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych).
       Zapraszamy za rok!
      
Nauczyciele SP 4
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama