UWAGA!

Z szacunkiem czcijmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

 

Haniebne jest niszczenie swojego miasta czy to poprzez niechlujne napisy „sławiące” Żołnierzy Wyklętych, czy też ostentacyjne wypowiadanie się o zmarłych... Elbląg to nasze miasto, o które powinniśmy dbać i szanować je!

Zniesmaczony treścią artykułu pana Mateusza Kosińskiego zamieszczonego w Państwa portalu pozwoliłem sobie napisać kilka osobistych refleksji. W załączniku przesyłam moje zdjęcia, na którym widnieje zniszczona elewacja przy ul. Okrzei, a także – dla porównania – mural z Białej Podlaskiej.
       Tekst Mateusza Kosińskiego.
      
       Ze smutkiem i niedowierzaniem czytałem tekst studenta historii, kibica Olimpii, który chyba sam do końca nie wiedział, o czym pisał. Stwierdzeniem: „Jak widać, wciąż pozostaną tylko napisy na murach...” ten młody człowiek wystawił sobie świadectwo i to niestety niechlubne. Przyzwolenie na niszczenie elewacji, szpecenie miasta to nie są postawy patriotyczne. Takim zachowaniem kibice nie zdobędą sobie zwolenników wśród zwykłych mieszkańców.
       Żołnierzy Wyklętych można upamiętnić w estetyczny sposób na murach. Przykładem może być mural z Białej Podlaskiej (niżej – fot. Biala24.pl)
       Kibice piłkarscy w całej Polsce wielokrotnie pokazywali się z bardzo dobrej strony. Upamiętniali święta narodowe oraz wydarzenia historyczne. To są postawy godne pochwały i naśladowania. Niestety, wiele osób, dając się wciągać w gierki polityczne, przestaje logicznie myśleć. Haniebne jest niszczenie swojego miasta czy to poprzez niechlujne napisy „sławiące” Żołnierzy Wyklętych, czy też ostentacyjne wypowiadanie się o zmarłych, mam tutaj na myśli napis: „Nie płakałem po Mazowieckim”. Rozumiem, że nie każdego można lubić, ale swoje poglądy zostawmy dla siebie.
       Elbląg to nasze miasto, o które powinniśmy dbać i szanować je!
      

 


      
      

Zawiedziony elblążanin
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Ż" poprawiane na "RZ". Słownik miejcie w pamięci, kibice wyklęci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  11
  prawdziwypatryjota(2014-01-07)
 • Niestety dla większości kiboli "Żołnierze wyklęci" to pewnie. .. nazwa jakiegoś klubu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  14
  Machupichcę(2014-01-07)
 • Kibole to po prostu ludzie z niskim IQ. .. trzeba ich uczyć. .. .
 • Podpisz się facet jak Pan Kosiński, a nie anonimowo narzekasz. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  13
  error(2014-01-07)
 • ta "reklama" w takim samym stopniu niszczy elewacje jak napis o ktorym mowa
 • Te, anonim - ani nie masz jaj, żeby się podpisać, ani cokolwiek robić w tym mieście - pozostaje malkontenctwo - takich ci u nas najwięcej. Skala porównawcza nie do obronienia, ale intencje w tym przypadku liczą się najbardziej. Przekaz jest, widzę go co jakiś czas i mnie nie szokuje, tak jak wszędobylskie "PO WON"- a jak będzie kasa i miejsce, to zrobi się porządny mural, jak ten z Bielska. Bez napinki, elbląscy esteci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  17
  ElblągMojeMiasto_OEmoimKlubem(2014-01-07)
 • czyżby chleba dosyć i rosnie popyt na igrzyska? a może zamiast chleba?????
 • URZĄD miasta nie wykazuje inicjatywy aby czcić tych, którzy zasługują na to najbardziej czyt. ( wielkich żołnierzy wyklętych ) to kibice na swój sposób wyrażają swoje myśli i. .. BARDZO DOBRZE. Może w końcu politycy z UM wpadna na pomysł do głowy, że komuna minęła i nie ma sie czego bać mówić dobrze o PRAWDZIWYCH bohaterach jakimi byli i są Wyklęci? Nie Jestem kibicem - popieram pamięć BOHATERÓW! Cześć i chwała bohaterom!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  14
  Eg1989(2014-01-07)
 • Debil pomalowal nowa elewacje. .. co za burak!!!!
 • tylko kibice pamietaja a wy parowki pewnie jak by na tych scianach niebylo tych napis to byscie niewiedzieli ze taki ktos kiedys istnial
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  15
  ssssss(2014-01-07)
 • Trzeba zacząć od tego, że napis nie musi być autorstwa kibiców, być może ktoś się pod nich podszywa, być może napis jest autorstwa wolontariusza WOŚP itp
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  10
  katolicka(2014-01-07)
 • Zawsze powtarzam: zakapturzone tłuki, które w większości nie mają najmniejszego pojęcia o historii. Rozumek jak raca, której używają- krótkodystansowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  14
  Wonzkibolamipseudopatriotam(2014-01-07)
Reklama